Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

«Diakoonia käsiraamat» on praktiline töövahend

22.06.2007 | | Rubriik: Arvamus

19. juunil esitleti Usuteaduse Instituudis «Diakoonia käsiraamatut». Raamatu näol on tegemist esimese eestikeelse diakooniakoolituse põhimaterjaliga.

Vastilmunud raamat sisaldab esimest põhjalikumat arhiiviallikatel rajanevat uurimust Eesti luterliku hoolekande ja diakoonia ajaloost. Käsiraamatu toimetuskolleegium dr Riho Saardi juhtimisel on püüdnud ühtede kaante vahele mahutada nii teoreetilist kui ka ajaloolisest kogemusest tulenevat materjali. Raamat on mõeldud koguduste vaimulikele ja diakooniatöö tegijatele.

Instituudi diakooniaosakonna projektijuht Vaike Salveste leiab, et raamatus on lisaks teoloogiale ka muud lugeda.

«Tegemist on alles esimese sellesarnase väljaandega ning loodame, et kui UI saab alustada diakoonia õppekavaga, saame ka kirjandust juurde,» selgitas Vaike Salveste. «Eesti probleem on selles, et diakooniat käsitletakse liiga kitsalt, ja loodan südamest, et raamat aitab pilti veidi avardada. Loomulikult võivad seda lugeda kõik inimesed, ka näiteks sotsiaaltöö üliõpilased, sest Riho Saardi käsitletud sotsiaaltöö ajalugu on siiani väga põgusalt kirja pandud.»

Käsiraamat on ilmunud Usuteaduse Instituudi toimetiste sarjas ning selle väljaandmist toetasid Soome Kiriku Välisabi ja Schleswig-Holsteini Liidumaa Diakooniakeskus.

Merje Mänd

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)