Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Ametlikud teated »

Diakonid on ametisse pühitsetud

08.06.2005 | | Rubriik: Ametlikud teated

Peapiiskop Andres Põder pühitses ametisse kaks diakonit.Pühapäevasel jumalateenistusel Tallinna Jaani kirikus pühitses peapiiskop Andres Põder diakoniametisse Eve Kruusi (40), kes on kirikutööle tulnud samas koguduses 1989. aastal leerikoolis käinuna. Aasta hiljem alustas ta juba õpinguid Usuteaduse Instituudis ja on 1993. aastast vaimulike kõrval praktikandina ustavalt kogudust teeninud. Selle aja jooksul on Eve Kruus oma põhitöö kõrvalt politseis osalenud jumalateenistustel ja ametitalitustel, pidanud näiteks 115 jutlust. Mais sooritas Eve Kruus diakonieksami.

Ordinatsiooniteenistusel assisteerisid peapiiskoppi praost Gustav Piir ja õpetaja emeeritus Toomas Paul. Eve Kruusi kõrval altari ees seisid koguduse õpetajad Jaan Tammsalu ja Arne Hiob ning koguduse juhatuse liige Maret Maripuu.

Esmaspäeval käis peapiiskop Harku naistevanglas, kus viis läbi ordinatsiooni jumalateenistuse, mille käigus ordineeriti diakoniks sama vangla kaplan Rutt Süvari (54). Peapiiskoppi assisteerisid peakaplan õpetaja Igor Miller ja vangla eelmine kaplan õpetaja Üllar Nõlv.

Rutt Süvari on töötanud aastaid Haljala koguduses administraatorina. Ta on lõpetanud Usuteaduse Instituudi 1996. aastal ning sooritanud diakoniameti eksami selle aasta mais.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)