Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Diakon Malk arvab Karuse kogudust edenevat

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Meelis Malk2Meelis Malk (fotol) astub tagasi Karuse Margareeta koguduse juhatuse esimehe kohalt, et jätkata Lääne praostkonna vikaardiakonina.

Abielus, nelja lapse isa Meelis Malk on tegus mees, kes tunneb soovi seista hea Karuse koguduse käekäigu eest. Selle soovi on ta seadnud prioriteediks, millele teised alluvad. «Vaimulikuks saamine ei olnud eesmärk omaette, lihtsalt mingil hetkel tundsin, et just pühitsetud ametis saaksin jõulisemalt panustada,» tunnistab ta Eesti Kirikule.
Valdavalt on Meelis Malk elanud Läänemaal, välja arvatud periood 1991–2005, mil ta tallinlasena pealinnaelu maitses. Naasnud kodukanti hakkas ta aktiivselt osalema taas Karuse koguduse elus. Usuteaduse instituuti õppima asudes oli eesmärgiks koguda teadmisi paremaks koguduse teenimiseks. Koguduse all pidades silmas just nimelt Karuset. Karuse kogudus on Meelisele südamesse kasvanud, sest seal on teda ristitud ja leeritatud. Koguduse juhtimist on ta näinud aga oma isa kõrvalt, kes oli aastaid Karuse koguduse juhatuse esimees.
«Olen siit nii palju saanud, nüüd tahaks väga midagi omalt poolt vastu anda,» räägib Meelis Malk. Hanila volikogu liikmena ning Karuse koguduse juhatuse esimehena on tal selleks ka mitmeid võimalusi olnud.
Kuigi peapiiskop Andres Põder ordineeris Meelis Malga möödunud aasta 23. novembril Lääne praostkonna vikaardiakoniks, keda praost Tiit Salumäe võib rakendada just sellesse praostkonna kogudusse, kus vaimulikukäsi parajasti vaja, jääb peamiseks teenimiskohaks vastavalt kokkuleppele ikkagi Karuse, mille hooldajaõpetajaks peatselt saab Lihula koguduse õpetaja Kaido Saak.
Meelis Malk alustas diakoniõpinguid eelmise aasta kevadel ja lõpetas kursuse sügisel oktoobris. Pooleli on õpingud usuteaduse instituudis bakalaureuseõppes. Preestriks ja koguduseõpetajaks saamiseks peab olema aga magistrikraad.
Liina Raudvassar