Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Coro Consonante tähistas 5. aastapäeva

16.03.2007 | | Rubriik: Kultuurielu

Kirikutevahelise oratooriumikoori Coro Consonante ajalugu algab 2001. aasta jõuludest, mil kolme koori dirigentidel – Sigrid Põllul, Piret Ripsil, Eivin Toodol ja Raili Vahermägil – tekkis ühise jõulukontserdi mõte.

Nõnda astuski Tallinna metodisti kirikus toimunud kontserdil «Tähtede helisev sära» esmakordselt kuulajate ette Allika baptisti koguduse kammerkoorist, Hageri kammerkoorist Lambertus ja Tallinna metodisti koguduse kammerkoorist Credo moodustatud ühiskoor. 

Hiljem on koori koosseisus laulnud veel  Kaarli kiriku kontsertkoor, Tallinna Jaani, Peeteli ning adventkiriku kammerkoor Ootus. Koormeister on enamasti olnud Heli Jürgenson ning kunstiline juht Lehari Kaustel.

Coro Consonante on pühendunud vaimulikele suurvormidele, kuna koguduse kooridel ei ole tihti võimalik vokaal-sümfoonilisi teoseid üksinda esitada. Heli Jürgenson, kes on osalenud koori töös 2002. aastast, hindab kõrgelt koori motiveeritust ning toob esile, et lauljad tõepoolest usuvad sellesse, mida laulab. Repertuaaris on olnud A. Vivaldi «Gloria», F. Schuberti Missa nr 2, C. Saint-Säensi jõuluoratoorium ja H. Lepnurme «Lunastus Kristuses». Aastal 2004 osales koor P. Ripsi «Stabat Mater’i» esiettekandel Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus. Koori liikmed ise leiavad, et repertuaar on sageli suureks väljakutseks. Suurkontserdid koos orkestriga pakuvad aga alati palju rõõmu.

Koori administreeriv Merle Lend õpib muusika- ja teatriakadeemias koorijuhtimist ning on Hageri koori abidirigent. «Suures kooris ning koos orkestriga laulmise tunne on võimas ja tekitab erilise vaimustuse. Tore on, et lauljad on erinevatest konfessioonidest ning kooslaulmisel ei ole tekkinud takistusi,» räägib Merle. Lauljatele pakub suurt rõõmu ühiselt Jumalat teenida ning Tema nime auks laulda.

Suvel on kooril plaanis ette kanda A. Vivaldi «Magnificat» koos Collegium Consonante orkestriga. Süütalastepäeval esitab koor M. Siimeri Reekviemi sündimata surnud laste mälestuseks.

Seitsme koguduse koorist koosnev Coro Consonante tähistas jaanuari lõpus viiendat sünnipäeva, pidulikku õhtut juhtis Mart Sander.

Astrid Raja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)