Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Briti lauljatar Susan Boyle tuleb suvel Eestisse

16.05.2012 | | Rubriik: Esileht, Uudised

28. juulil saab Tallinnas kuulata ja näha 2009. aastal Briti talendisaatest komeedina muusikataevasse tõusnud šoti päritolu lauljatari Susan Boyle'i. Internet

Kirikute nädala aegu Tallinnas saab kuulata Susan Boyle’i hingestatud esinemist.

24.–29. juulini toimuva kirikute nädala (Heartbeat Tallinn) raames korraldatakse kontserte, etendusi, kaunite kunstide festivale, spordiüritusi ning heategevusaktsioone. 28. juuli on pühendatud palvele meie maa ja rahva eest. Sellele eelneb kogu aasta kestev palvevõrgustiku loomine, mille eemärgiks on katta Eestimaa inimestega, kes meie rahva eest palvetavad. Toimuvad kontserdid ja koosviibimised üle Eesti.
Nädala suursündmuseks ongi Kristuspäev 28. juulil, mis tipneb õhtul kell 21 galakontserdiga «Believe» Lilleküla staadionil, kus peaesinejaks on Susan Boyle, kes sai 2009. aastal maailmale tuntuks oma imelise lauluhäälega saates «Britain’s Got Talent».
«Mul on suur rõõm külastada Eestit, kus ma pole kunagi varem käinud,» ütles lauljatar Susan Boyle. «Mul on au anda kontsert Eestis, maal, millel on unikaalne muusikaline ajalugu ning kus on toimunud laulev revolutsioon. Ma palvetan, et mu kontsert, mis on «Heartbeat Tallinna» tähtsündmus, võiks tuua kõigi kontserdikülastajate südamesse usku, lootust ja rõõmu. Loodan teid kõiki galakontserdil näha!»
Lehari Kausteli sõnul on 28. juuli galakontsert mõeldud kõigile, kes tahavad näha ja kuulda midagi südamlikku ning tõeliselt erakordset. «Kuulajate ette toome läbi video, muusika ja jutustuste lood sellest, kuidas usk ja unistused on inimesi kandnud,» rääkis Lehari Kaustel. «Israel Houghtoni muusika, Josh McDowelli tunnistus ning Susan Boyle’i laul ja tema lugu annavad külastajale võimaluse kogeda rõõmu ja julgustust, mis on aidanud neil jõuda oma elu unistusteni. Lisaks Susan Boyle’ile astuvad üles Tõnis Mägi, Rebecca Kontus ja praost Jaan Tammsalu.»
Jaan Tammsalu märkis, et Susan Boyle’i tunnistus on väga eriline. «Tema lugu näitab, mida Jumal saab inimese elus teha – milliseid imesid –, kui meil on usku. Ootan nii «Heartbeat Tallinna» kui galakontserti suure huviga,» rääkis Jaan Tammsalu. «Loodan, et Susani Boyle’i tulek Eestisse äratab siin paljudes uinunud usu sellesse, et ka nende elus on imed võimalikud.»
Galakontserdi 1000 soodushinnaga (18 eurot) tulevad müüki kolmapäeval, 16. mail. Kokku müüakse 6000 piletit.
Kirikute nädala ametlik kodulehekülg on www.2012.ee.
Astrid Murfitt,
kirikute nädala Eesti kommunikatsioonijuht

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)