Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Avo Kiir sai vallavanemaks

26.03.2003 | | Rubriik: Uudised

Iisaku vallavolikogu avaldas neljapäeval, 20. märtsil umbusaldust senisele vallavanemale Annely Oonele ja valis uueks vallavanemaks Avo Kiire, Viru praosti, kelle teenida on Iisaku, Illuka, Tudu, Tudulinna, Viru-Jaakobi ja Lüganuse kogudus.
Avo Kiir avaldas siirast kahetsust asjade seesuguse kulu üle. Ta kinnitas, et pingeline õhkkond valitses Iisakul juba mõnda aega. Endine vallavanem Annely Oone on samas koguduse liige ja ka praostkonna nõukogu liige ning Avo Kiir oleks tahtnud, et vallavanem oleks saanud jätkata oma ametis, ent paraku oli volikogu seisukoht selles asjas teistsugune.
Oma sõnul oli Avo Kiir alguses kahelnud, kas volikogu ettepanekut vallavanemaks hakata üldse vastu võtta, kuna ta teadis, et kohapeal valitsev õhkkond ei ole kuigi meeldiv ja töö ei saa olema seetõttu kerge. Ent mõningase mõtlemise järel soostus ta ettepanekuga, kuna loodab selles ametis parandada volikogus valitsevat õhkkonda, maandada pingeid ja leevendada vastuolusid. Avo Kiir on veendunud, et valik langes temale just tänu volikoguliikmete toetusele ja mitte seetõttu, et ta on kirikuõpetaja.
Oma uues «rahulepitaja» rollis loodab mees olla oma otsustes neutraalne ja suhtuda kõikidesse nii õiglaselt kui võimalik. Eelnevad kogemused Riigikogus ja Jõhvi volikogus annavad Kiirele põhjust arvata, et tunneb valitsevat olukorda ja tuleb toime ka võimulolevate parteide võimalike mõjutustega.
Kirikuõpetaja ametit ja tööd praostina kavatseb ta kindlalt jätkata, tuleb vaid üle vaadata kaugemate koguduste nagu Lüganuse, Illuka ja Viru-Jaakobi teenimise raskuspunktid. Aeg näitab, kuidas ja kui edukalt suudab Avo Kiir rahulepitajana tuua uusi lepitustuuli Iisaku vallavalitsuse argiellu.
Meeli Pärtelpoeg

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)