Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Ave Kägo: inimesed ei pea kirikut kartma

04.01.2012 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Ave Kägo on tööl Põlva koguduses sekretär-infojuhina. Margit Õkva

Novembris alustas Põlva Püha Neitsi Maarja koguduses sekretäri-infojuhina tööd Ave Kägo.

«Mul on suur rõõm ja au olla koguduse liige ja nüüd ka siin töötada. Saan kuuluda inimeste hulka, kes hommikul rõõmuga tööle tulevad,» sõnas Ave, lisades, et inimesed ei pea kirikut kartma ega võõristama. «Tulge või uudishimust ja vaadake, mis edasi saab.» Uudishimu näib olevat ka see käiviti, mis Avegi mõni aasta tagasi spontaanselt kirikuväravast sisse pani astuma. «Pidasin ennast ateistiks. Samas jäin usklike suhtes tolerantseks – jäägu igale inimesele vabadus arvata ja uskuda, mida tahab,» meenutas Ave.
2009. aasta sügisel astus Ave uudishimust kirikuväravatest sisse teadetetahvlit lugema. Sellel seisis teade leerikooli alguse kohta. Ave otsustas end kirja panna. Põhjuseks kaunis kujutelm sellest, kui ilus oleks tulevikus kirikus abielluda. Leerikooli võttis Ave tõsiselt. Kuigi toonasest leerikooliseltskonnast kasvas välja sõpruskond, on Ave leerikaaslastest üks väheseid, kes jäigi kirikus käima ning kelle suhted koguduseliikmetega süvenesid.
Leeriõnnistuse sai Ave 2010. aasta 10. jaanuaril, mil ta ka ristiti. «Tundsin end tõeliselt rikkana. Mulle avanes senitundmatu ilu ja rahu. Hakkasin aru saama usu tähtsusest. Sain vastused küsimustele, mida olin varem teistelt küsinud,» märkis ta.
Ave sõnul aitavad noort usku kõige mõjusamalt kinnitada koguduse töötegijad ja staažikad liikmed. Ave positiivsed ja innustavad eeskujud on olnud Silvi Vilba, Anar Anijalg ning koguduse õpetaja Toomas Nigola ja tema abikaasa Teele.
Toomas Nigola pakkumine kirikusse tööle asuda tuli Avele ootamatult. Ilma pikemalt mõtlemata andis ta rõõmuga oma nõusoleku. Rõõmust rääkides ütleb ta, et see on muutunud osaks temast ning ta pole seni veel aru saanud, miks paljud usku ja kristlust lõputu kannatamisega seostavad.
Ave kaasabil valmis pühapäevakoolis advendiaja näidend. «See on lastepäraselt jutustatud eluline lugu andmisest ja saamisest. Kõik, mida välja annad, jõuab varem või hiljem sulle endale tagasi,» sõnas Ave.
Margit Õkva,
Koit

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)