Esileht » Online » Online artiklid »

Arvamus

05.10.2011 | | Rubriik: Online artiklid

21.septembri artiklis " Piibli tundmine on oluline" kirjutab emeriitõpetaja järgmist: " Teatrimees Jaan Toomik nuriseb praeguste luteri kiriku õpetajate üle, sest temale näivat, et nad on kinni kitsas maailmas, korrutavad ikka vanu mõisteid suutmata neid avada kaasaegsetele inimestele". Ja veel kirjutas sama emeriitõpetaja Helmut Mõtsnik, kuidas ta on käinud igal pool piiblit õppimas.
Esiteks võib öelda, et Jaan Toomikul on täielikult õigus! Sest, kui pastori maailm ongi ainult piibel, siis võib öelda, et ta ei tea pooli asjugi. Kirikus on kõik vananenud, kaasa arvatud jumalateenisus. Pastor peaks tundma mõlemat maailma, aga mitte ainult poolt. Paljude pastorite teadmised ongi poolikud või puuduvad need üldse. Mõne põlvkonna pärast ei ole praegusel õpetusel mingit mõtet. 17 aasta jooksul, mil ma olen olnud koguduse liige, olen ma märganud palju niisugust, mida pastorid ei jutlusta. Ehk seda, missugune on kristlik elu tegelikult. See, kui kitsas maailmas elavjd kirikuõpetajad ja muud kristlikest kodudest pärit inimesed, on kaugele näha, kuigi seda püütakse kohmakalt varjata.
Emeriitõpetaja Helmut Mõtsnikule tahaks öelda järgmist: piiblist pole tavaolukorras mingit kasu! Elada selleks, et ainult piiblit õppida pole ka mõtet!
Hellat Aavik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)