Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Armastus on jätkuvalt in

14.08.2013 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Armastuse üldinimlik omadus annab sellele sügavale tundele erinevaid vorme nagu emaarmastus, kodumaa-armastus, mehe ja naise vaheline armastus jne. Armastuse sisuks on hoolimine ja nii võib armastust leida igalt poolt. Armastusest on põhjust kõnelda möödunud nädalal Nõos peetud kuulutusnädala kontekstis, kui pühakojas iga päev sõna ja muusikaga Jumala armastust kuulutati. Ja vähem tähtis pole hoolimise märgina ühine vestlusring, kus heast südamest pruukosti tuuakse.
Veel võimsamalt haaras armastus oma embusesse Tartu linna, kus peeti järjekordselt armastusfilmide festivali. Oma osa oli muidugi soojadel suveöödel ja linastuvatel filmidel, mis kogusid Raekoja platsi rahvast äärest ääreni täis.
Filme oli maailma eri paikadest ja kõnelesid need armastusest eri rakursi alt. Näha võis lugu elu teise poolde jõudnud ooperilauljatest, kes veedavad oma päevi muusikute hooldekodus Inglismaal, aga näiteks ka poola preestrist, kellele pole võõras inimlik lähedus. Armastus võib olla ka valus ja taunitav, andis teada see valus-kurb Malgośka Szumowska film «… nimel», kus preester kandis keelatud armastuse koormat. Kelle või mille nimel, jäi iga vaataja otsustada.
Et armastus on pika meelega, et ta ei kelgi ega hoople ega hääbu kunagi, kogeti suve jooksul koguduste reisidel, laagrites ja jumalateenistustel. Veel kestab suvi ja loodus jagab oma hellitavat poolt siin põhjamaal. Veel jätkuvad koguduste palverännakud, et siis maad anda pühapäeva- ja leerikoolidele, armastuse kasvulavale.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)