Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Arm kannab Tallinna Jaani koguduse naiskoori lauljaid

22.02.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Tallinna Jaani koguduse naiskoor  juubelikontsedil. Foto: Marju RaabeJuba poolsada aastat on Issanda kiitus olnud Tallinna Jaani koguduse naiskoori suus, seda katkematut laulmist tähistati 14. jaanuaril kontserdiga.
Kontserdi kavasse võeti eesti naisheliloojate loomingut Miina Härmast Tuuliki Jürjo, Piret Ripsi ja Maris Lendini, kelle laul «Ma tänan Issandat» (Ps 34) kandis juubelikontserdi peamist mõtet. Koori juhatas dirigent Aivi Otsnik, orelil saatis Kersti Petermann.
Koori algusajaks on veebruar 1960, mil Alma Viienõmm ja Elsa Kink kutsusid kokku üheteistkümne lauljaga ansambli, keda hakkas juhatama koguduse organist Rolf Uusväli. Taktikepi võttis varsti üle ansambli üks asutajaliige Silvia Põld. Peatselt kasvas ansamblist välja koor, mida on juhatanud veel Senta Tooming, Elsa Rikandi, Lea Mäeväli ja viimased 26 aastat Aivi Otsnik.
Praegu laulab kooris 33 eri vanuses laulmist armastavat naist, kes Aivi Otsniku sõnul mitte ei kaunista jumalateenistust, vaid teenivad lauluga Jumalat ja Tema rahvast. Laine Kõrm, Helju Mikker ja Liidia Mikker on kooris laulnud enam kui 40 aastat, kauaaegseid lauljaid on veelgi ja nad kõik said juubelipäeval kirikumuusika liidu tänukirja liidu peasekretärilt Marika Kaharilt.
Poole sajandi jooksul on selgeks õpitud 290 laulu. Kauaaegne koorivanem Katrin Oidjärv ütleb huumoriga, et «koori juures on märgata mõningaid ealisi iseärasusi – laulud lähevad ikka lühemaks ja nende õppimiseks kuluv aeg pikemaks».
Repertuaar on 1994. aastast, mil liituti Tallinna oikumeenilise naiskoori tegevusega, muutunud nõudlikumaks. Lauldud on vaimulikel laulupäevadel Pärnus ja Tartus, kontserdireisidel Saksamaal ja kahel korral Soomes ning muidugi paljudes kirikutes üle Eesti.   
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)