Esileht » Online » Online artiklid »

Arho Tuhkru: manifestidega kirikut ei muuda

23.09.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Manifestiga, milles soovitakse, et kirik muutuks demokraatlikuks ja avatuks, kirikut ei muuda, vaid see saab toimuda üksnes dialoogiga, mida peetakse kiriku sees, leiab Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Tallinna praostkonna abipraost ja konsistooriumi avalike suhete spetsialist Arho Tuhkru.

"Eks see on tõsi, et igal inimesel on veidike oma nägemus oma kirikust, ja kui vaadata ka Eestimaa kirikuid, siis meil on Kirikute Nõukogus kümme erinevat kirikut väga erineva traditsiooniga, väga erineva praksisega, arusaamaga vaimulikust, kiriku enda struktuurist, ja ka jumalateenistuse korrad on väga erinevad. Ja nõnda inimesed ongi kas siis läbi perekondlike traditsioonide või enda südametunnistuse järgi valinud erinevad kogudused ja natuke erinevad jumalateenimise viisid," rääkis Arho Tuhkru intervjuus ETV saatele "Terevisioon".

Internetis algas allkirjade kogumine et muuta kirik tänapäevaseks, demokraatlikuks ja avatuks. Allkirjade kogumise algatanud liikumine ühendab erinevate kirikute liikmeid ja teolooge ning nende koostatud humanistliku kristluse manifest saadeti Kirikute Nõukogule ja kõikidele kogudustele. Manifestis on kirjas, et kui Eesti ühiskonda iseloomustab püüdlus suurema demokraatia, avatuse ja sallivuse suunas, siis samal ajal toimuvad mitmes kirikus arengud, mille tulemusena süvenevad autoritaarsus, suletus ja sallimatus.

Edasi ERR Uudistest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)