Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Anti hinnang teoloogia õppekavadele

01.12.2004 | | Rubriik: Uudised

Hiljaaegu külastas Tartu teoloogilisi õppeasutusi rahvusvaheline akrediteerimiskomisjon, et anda hinnang siinsetele õppekavadele. Külastati Tartu Ülikooli usuteaduskonda, Tartu Teoloogia Akadeemiat ja Kõrgemat Usuteaduslikku Seminari.
Tartu Ülikooli usuteaduskonnas leidsid akrediteerimist kõik praegused õppekavad, neid on kokku seitse. Usuteaduskonna dekaani Riho Altnurme sõnul oldi väga rahul kraadiõppe tasemega, eriti doktorantide silmapaistva ettevalmistusega. Komisjon soovitas senisest enam kasutada usuteaduskonnas veebipõhist õpet.
Tartu Teoloogia Akadeemias soovitas komisjon samuti teoloogia diplomiõppe kava akrediteerida. Akadeemia õppeprorektor Siimon Haamer lisas, et seni oldi akrediteeritud, kuid tingimisi ja olukorra parandamiseks nähti mitme aasta jooksul kõvasti vaeva. Varasemalt negatiivse joonena välja toodud õppejõudude mittevastav tase, õpitulemuste hindamissüsteem ja üliõpilaste tagasiside arvestamine on leidnud parandamist ning tänaste tulemustega võib rahule jääda.
Samuti tegi komisjon ettepaneku akrediteerida usuteaduse õppekavad Tartu Kõrgemas Usuteaduslikus Seminaris.
Detsembri lõpul tuleb kokku Eesti Kõrghariduse Hindamise Nõukogu, kes tõenäoliselt kinnitab rahvusvahelise komisjoni ettepanekud.
Akrediteerimiskomisjonide töö kuulub tänapäevaselt kõrghariduse hindamise juurde ning selle tulemused võimaldavad anda garantii, et üliõpilane saab hariduse, mis vastab rahvusvahelisele standardile.

Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)