Esileht » Online » Online artiklid »

Anseküla Maarja kogudus sai kiriku

15.10.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Laupäeval, 8. oktoobril pühitses Eesti evangeelse luterliku kiriku peapiiskop Andres Põder Salme uue kirikumaja, mis on kodukirikuks EELK Anseküla Maarja kogudusele.

Kui tähtsa päeva puhul heita pilk mõned aastad tagasi ja meenutada kirikumaja saamislugu, siis 2009. aasta augustikuul on siin samuti märgiline tähendus. Nimelt pühitses Saarte praost Veiko Vihuri tookord kirikumaja saali ja koguduse õpetaja Anu Konks selgitas, et peapiiskopi saab kirikumaja pühitsema kutsuda siis, kui on olemas ka altar. Nüüdseks on kunagisest kolhoosi vanast katlamajast, mida rahvasuus tursakirikuks kutsuti, ümber ehitatud kirikumaja saanud nii altari kui ka muu olulise sise- ja välisilmes, et õigusega kanda pühakoja nime.

Väike Anseküla kogudus oma ligi 40 liikmega on korda saatnud ime, mis väärib tunnustust – suurema osa töödest on teinud koguduse liikmed vabatahtliku töö korras. Oma panuse on andnud ka sõpruskogudus Soomest Luviast ning kirikumaja välisilme on saanud kauniks tänu Saksamaa GAW-projektile, mis toetab igal aastal materiaalselt kaht Eesti kirikut.

Edasi ajalehest Meie Maa.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)