Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Anglo-skandinaavia pastoraalkonverents Eestis

14.09.2010 | | Rubriik: Uudised

Tartu ülikooli auditooriumis, esiplaanil usuteaduskonna dekaan Riho Altnurme (vasakul) ja UI pastoraalseminari juhataja Ove Sander. Kaido SoomAnglo-skandinaavia pastoraalkonverents (ASPK) on üks vanimaid järjepidevalt toimunud erinevate konfessioonide vaimulike kohtumisi.
Sel aastal toimus kohtumine ka meie juures: 9.–14. septembrini viibisid Eestis konverentsil kümme esindajat Inglismaalt, Islandilt, Taanist, Rootsist, Soomest ja Lätist. Eesti poolelt korraldasid kohtumist assessor Ove Sander ja vaimulike konverentsi juhatus.
ASPK üheks oluliseks eesmärgiks on Ove Sanderi hinnangul leida uusi ja toimivaid viise vaimulikuks teenimiseks kaasaegses luterlikus ja anglikaani kultuuriruumis. Konverents lähendab mitte ainult vaimulikke, vaid ka kirikuid üksteisele.
Nii on pastoraalkonverentsid sillutanud teed Porvoo lepingule, olles nüüd samaaegselt Porvoo koostöö heaks näiteks. Eestis toimunud konverentsi teemaks oli «Vaimulik teenimine muutuvas ajas».
Viie päeva sisse mahtus mitmeid huvitavaid kohtumisi. Kohe esimesel päeval tutvuti peapiiskop Andres Põderiga. Väljasõidul Tartusse kõneles usuteaduskonna dekaan prof Riho Altnurme teaduskonna ajaloost ja tänapäevast. Oma isiklikke kogemusi õpinguaastatest jagas praost Vallo Ehasalu. Viljandis tutvustas kiriklikku teenimist praosti vaatenurgast Marko Tiitus.
Tallinnas kõneles Matthias Burghardt vähemuskirikute teenimisest Eestis Saksa koguduse näitel. Ove Sander tutvustas külalistele vaimulikuks teenimiseks ettevalmistamist pastoraalseminaris. Pühapäeva veetsid külalised mitmetes Eesti kogudustes, kus tutvuti koguduseeluga ja kuulutati Jumala sõna.
Ove Sanderi hinnangul näitas kohtumine, kui sarnased on meie tänapäevased kiriklikud küsimuseasetused ning on olemas ka sarnased lahendusteed.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)