Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Andres Uibo esines juubeliaasta puhul Itaalias ja Saksamaal

20.10.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 

Organist ja Eesti Kontserdi produtsent Andres Uibo andis sooloõhtu Milanos Eesti Vabariigi 90. aastapäeva puhul, enne seda astus ta koos kitarrist Heiki Mätlikuga üles Saksamaal Münsterlandi festivalil.

Andres Uibo kontserdi korraldas 12. oktoobril Eesti Vabariigi konsulaat Milanos, tähistamaks meie riigi juubeliaastat. Muusikaõhtu toimus Milano vanimas, Santa Maria presso Basilica di San Satiro kirikus festivali "Le Voci della Città" raames.
 

"See on praegugi eriliselt võluv, kunstipärane vana sakraalehitis XV sajandist, mille oli kavandanud kuulus itaalia arhitekt ja maalikunstnik Bramante. Kirik oli puupüsti rahvast täis, istuti isegi trepiastmetel ja põrandal," selgitab Uibo kontserdipaiga ning huvi kohta Eesti muusika ja muusiku vastu.

Andres Uibo mängis altari juures asuval itaalia barokkorelil Matthias Weckmanni "Toccata in e" ja "Canzona in C", seejärel suurel orelil Jean Sibeliuse "Intrada", Uibo enda "Apocalypsis Symphony" (kõik neli osa) ning Rudolf Tobiase Fuuga d-moll.

29. septembril esines Uibo koos kitarrist Heiki Mätlikuga festivalil Münsterland Musiktage Rheine linnas St. Dionysose kirikus. Ühises kavas olid Marcello, Bachi ja Beethoveni teosed ning Arvo Pärdi "Trivium" orelile ja "Fratres" kitarri ja oreli seades.

Andres Uibo ja Heiki Mätlik on viimastel aastatel olnud sagedased duopartnerid, tuues publiku ette originaalset repertuaari, samas omatehtud seadeid sellele harvaesinevale koosseisule. Koos on nad salvestanud ka CD Eesti heliloojate algupärastest teostest kitarrile ja orelile.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)