Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Andres Põder: demokraatia keskpunkt on inimväärtuste austamine

06.04.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Andres Põder selgitas, et Eesti poliitikute püüd taotleda Venemaal rohkemat demokraatiat on kiiduväärne, kuid ta kahtleb, kas Venemaa punkansambel Pussy Rioti meetodid selleks olid õiged.EELK peapiiskop Andres Põder saatis selle nädala alguses vaimulikele kirja, milles märkis, et on hämmastav ja mõtlemapanev, et riigikogu liikmed on asunud oma avaliku kirjaga õigustama ansambli Pussy Riot huligaanset rünnet vene õigeusu kiriku vastu Moskvas. Samuti kirjutas Põder, et ei pea õigeks, et ansambli toetuseks võttis von Krahlis korraldatud kontserdist  osa ka vabariigi president.

Põder kommenteeris ETV saates "Kahekõne", et ei soovinud märgukirjaga tekitada avalikku diskussiooni ning seetõttu hoidus esialgu sekkumast sellesse. Täna tundub talle aga, et see on siiski hea.

"Mulle tundub, et see on vajalik. Tervitatav on, kui räägitakse väärtustest, inimeseks olemisest, nendest kriisi- ja konfliktikohtadest, mis meil ikka elus ette tulevad. Ja selle tõttu minu meelest ka see, millest jutt on Moskvas, on tegelikult küsimus väärtustest, üksteisemõistmisest, teatud ühisosadest, mis inimeste vahel peaks olema," rääkis Põder.

Edasi loe ja vaata ERR Uudistest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)