Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Ametis piirilinnas

02.07.2014 | | Rubriik: Uudised

Tänane sünnipäevalaps Ester Liinak tunnistab, et on rõõmus EELK tunnustuse üle, mis kinnitab, et tema tegevust Valgas MTÜ Domus Petri Kogu tegevjuhina on silmatud ning üldkiriklikult heaks kiidetud.

See on siiras rõõm ja kübeke uhkust ka, mida Ester Liinaku olekust vahetult pärast tänujumalateenistust välja võib lugeda. Üle Eesti ning piiri tagantki Tallinna Toomkirikusse nelipühateenistusele kogunenud kirikuliste tunnustava pilgu saatel on ta hetk tagasi altari ees käinud, et peapiiskop Andres Põderi käest vastu võtta aasta diakooniatöötaja tiitel.
Peapiiskop Põderi ja diakooniatalituse juhi Avo Üpruse allkirjadega  tunnistusel seisab: «Diakooniakomisjon nimetas Sind, Ester Liinak, aasta inimeseks diakoonia ja ühiskonnatöö tegevusvaldkonnas seoses kiriku ja avaliku sektori koostöö arendamisega Valgamaal, tööturuteenuste aktiivse osutamise ning osavõtliku abi eest kogukonna inimestele.»
Kenasse raami ja klaasi alla seatult sobib paber küllap kõige paremini Valga pastoraadi seinale, kuna just see ajalooline hoone piirilinna südames võiks rääkida, kui ta vaid inimkeelt mõistaks, rohkelt sellest, milline on Ester Liinaku panus eluga pahuksisse läinute toetamisel ja seeläbi kiriku sõnumi rahva hulka toomisel.
«Inimene võib ju väga uhkelt kinnitada, et ta ei tee tööd tunnustuse pärast, või veelgi enam – raha pärast, kuid päris nii see pole, sest tunnustus ja tänu on olulised,» mõtiskleb Ester, lisades kärmelt, et kindlasti ei ole lootus tunnustust leida motiiv töö tegemiseks.
Kõnnime Toompealt all-linna, et jätta seljataha pühapäev ja naasta argipäeva. Arvestades Eesti mastaape, seisab Estril ees pikk sõit, ühest riigi otsast teise, et algaval töönädalal kell kaheksa hommikul Valga töötute tööharjutust juhatada.
Sama tee sünnilinnast piirilinna võttis Ester Liinak ette 2007. aastal. Tegi seda Valga Peetri-Luke koguduse toonase õpetaja Heino Nurga kutsel, kes soovis endale kogemustega kirikutöötajast abilist. Küllap ei uskunud Ester siis isegi, et ajutisest minekust püsivam jäämine kujuneb. Seitsme aastaga on ta õppinud aga Valga pastoraati koduks hüüdma. Sama katuse alla on mahutatud ka Estri juhtimisel tegutsev MTÜ Domus Petri Kogu, mis pakub abi elu hammasrataste vahele jäänud linlastele.
«Ports suppi ei päästa ju maailma, kuid on mõnele ainuke söögikord päevas,» räägib Liinak, selgitades, et pastoraadis tegutsevast supiköögist on saanud nii töötutele kui ka paljudele lastele vajalik koht. Kui kõht täis ja katus vähemalt mõneks tunniks pea kohal, saab inimene oma väärikusele sammukese lähemale.
Suurimat rõõmu teeb diakooniatöötajale see, kui mõni tööharjutusele tulnu püsivama töö leiab. «Tööharjutuse ja muude töötutele mõeldud tegevuste kaudu saab tehtud enamik Valga kirikumõisa toimetustest,» tunnistab Liinak, loetledes: «Küttepuud lõhutud ja puukuuri virnastatud, kaminad köetud, muru maja ümbert niidetud, talvel lumi roogitud, sügisel lehed riisutud …»
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)