Esileht » Online » Online artiklid »

Ameti maha pannud kirikuõpetaja: kirik jättis meid probleemidega üksi

06.09.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Halliste Püha Anna ja Karksi Peetri kiriku pastor Kalle Gaston loobus ametist, sest tundis, et on jäänud kiriku probleemidega üksi ning konsistoorimi poolne toetus on pea olematu.

Sellele otsusele viisid paljud asjad, tunnistas Kalle Gaston Delfile. "Tundsin, et ma olen sellel ametikohal läbi põlenud," selgitas ta, et raske on üksi vastutada nii paljude eri valdkondade eest. "Teine põhjus on see, et maal ei ole rahvast. Kogudus kahaneb, vaid paar-kolm inimest käib kirikus."

Vaid korra aastas, jõulude ajal, mil presidendipaar kirikut külastab, on pühakoda rahvast täis. "See toob küll jõuluõhtul rahvast kirikusse, aga muud mõju sellel ei ole," sõnas kirikuõpetaja.

Tallinnas asuval kirikuvalitsusel ei ole  Gastoni meelest suurt aimu, mis toimub maa kogudustes tegelikult. "Tingimused on nagu öö ja päev," ohkas ta.

Kuidas konsistoorium ummikusse sattunud kirikuõpetajaid aitab? "Ma tunnen, et ei aita suht mitte kuidagi," on teoloog avameelne, lisades, et ta ei ole seda tundes üksi.  "Meil on käibel selline kõnekäänd, et "vaatamata konsistooriumi pingutustele elame kuidagi edasi"."

Hingehäda korral peab kirikuõpetaja ise leidma mentori, kellele pihtida. "Mul ei ole kiriku sees kedagi," ohkas ta, et tegelikult oleks vaja kogu süsteemi korrastada. "Minu meelest oleks luteri kiriku hääbumisest välja tulekuks vajalik see, et inimestega tuleks suhelda lihtsas ja arusaadavas keeles, mitte selles kauges ja vanas religioosses keeles. Vähem võiks olla pateetilisust ja vaimulikku kõrkust," elavneb ta lahendusi välja pakkudes märgatavalt.

Edasi loe Delfist.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)