Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Alustav teoloogiaring käsitleb ristiusu olulisi teemasid

25.01.2012 | | Rubriik: Teated

Mustamäe Maarja-Magdaleena koguduses alustab 26. jaanuarist tegevust teoloogiaring. Ringi juhendab Tallinna praostkonna vikaarõpetaja teoloogiadoktor Jaan Lahe. Algus kell 18.30.
Teoloogiaring on mõeldud kõigile, kes huvituvad teoloogiast ehk usuteadusest. Ringis osalemiseks ei pea olema EELK liige ega isegi mitte kristlane – piisab vaid huvist teoloogia vastu. Teoloogiaringi tegevuses osalemine ei eelda teoloogilist haridust, küll aga elementaarseid eelteadmisi ristiusust. Ring on tasuta.
Teoloogiaringi peamiseks töövormiks on seminarid, kus arutatakse erinevaid ristiusu seisukohast olulisi teemasid nagu Jumal, Jeesus Kristus, lunastus, patt jne. Iga seminari aluseks on lühike tekst, mille ringi juhendaja annab osalejatele üks kuu enne seminari toimumist, st eelmise seminari lõpus.
Seminarid hakkavad toimuma iga kuu viimasel neljapäeval kell 18.30. Seminari orienteeriv kestvus on  poolteist tundi. Seminare ei toimu suvekuudel (juunist augusti lõpuni) ning detsembris.

Ringi tegevuse juhatab sisse loeng teemal «Mis on teoloogia ning kellele ja milleks seda vaja on?" Loengu peab ringi juhendaja dr Jaan Lahe. 45 minutit kestvale loengule järgneb 45 minutit arutelu. Kõik huvilised on südamest oodatud!

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)