Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Algas kontserdisari Äksi kiriku remondi toetuseks

21.08.2008 | | Rubriik: Uudised

Urmas Oras ja kontserdisarja produtsent Silvi Anton rõõmustavad esimese kontserdi õnnestumise üle. Foto: Lea Jürgenstein

Pühapäeval, 17. augustil anti Äksi kirikus heategevuskontsert, millega pandi alus kiriku taastamise fondile.

Sadakond inimest tundis pühapäeval vajadust nautida head muusikat ja toetada annetusega Äksi kiriku taastamist. Kontserdi kavas oli eestlastele armsaid koduseid palu (ka F. Mühlhauseni «Minu isamajakene») ja muusikasõprade südamesse jäänud laule (ennekõike J. P. Martini «Armurõõm», Fr. Schuberti «Ave Maria»).
Muusika- ja kirikusõpru rõõmustasid rahvus­ooperi Estonia solist Mati Palm, sopran Malle Raid ning vabakutseline literaat ja laulja Toomas Kuter. Kaugemad külalised olid Peterburi Maria teatrist: Maria teatri tenor, professor Aleksandr Dedik koos oma õpilase, sopran Maria Proskurninaga. Soliste saatis orelil Pärnu koguduse organist Jaanus Torrim.
Pühapäevane kontsert oli esimene pikemas toetuskontsertide sarjas. Kontserdi produtsent Silvi Anton, kiriku toetusfondi loomise algataja, võtab Äksi kiriku taastamist südamega. «Olen tänulik koguduse õpetajale, et ta minu fondi loomise ideega kaasa on tulnud,» kiidab kodukoguduse vaimulikku Urmas Orast pealinnas Eesti Panga protokolliosakonnas töötav Silvi Anton.
Äksiga seob teda ennekõike seal asuv suvekodu, aga ka kiindumus vanadesse hoonetesse ja suur soov neid korda teha. «Heategevus ja heategevusürituste korraldamine on mulle tuttav asi,» ütles Silvi Anton ajalehele Eesti Kirik.
Urmas Orast omakorda rõõmustab proua Antoni ettevõtlikkus, sest katseid kirikut kapitaalsemalt remontida on tehtud varasematelgi aastatel, paraku pole olemasolevad projektid riigi toetust saanud. Urmas Orase sõnul on tulevaste tööde maht ulatuslik, sest põhjalikku remonti vajab kiriku laekonstruktsioon ja vahetada tuleb ka põrand. Äksi Püha Andrease kirik on ehitatud 1730. aastal, uusgootipärase nüüdisilme sai hoone pärast ümberehitust aastatel 1887–1889.
«Inimeste käes on see võimatu, kõik on aga võimalik Jumala käes,» tsiteeris Oras kontserdi eel Matteuse evangeeliumi sõnu. Just nõnda tuleb loota, et meie pingutused kauni pühakoja ennistamiseks ka vilja kannavad. Korjanduskarpi kogunes esimesel kontserdil 7765 krooni. Esialgu kantakse raha üle spetsiaalselt selleks otstarbeks avatud kontole, kuhu saab teha pidevalt annetusi. Eelseisval sügisel loodetakse registreerida kiriku taastamise fond.
Kontserdisarja produtsent Silvi Anton loodab, et järgmine sarjakontsert antakse jõulude ajal.
Lea Jürgenstein

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)