Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Algab kevadleer

16.03.2009 | | Rubriik: Online artiklid

 

Õnnis on inimene, kes leiab tarkuse,
ja inimene, kes jõuab arusaamisele,
sest sellest on rohkem kasu kui hõbedast
ja rohkem tulu kui kullast.
Õp 3:13-14

Tarkuse leidmisele eelneb aga enamasti õppimine. Juba reformatsiooni ajast peale õpetati leeris (saksa keeles tähendab lehren õpetama) nii Piiblit ja katekismust kui ka lugemist ja kirjutamist. Noored võisid abielluda, kui oli selge lugemine-kirjutamine ja nad olid leeris käinud. Tänapäeval saab kirjaoskuse ja palju muid tarvilikke teadmisi koolist, kuid selleks, et teada-tunda rohkem Piiblit, kiriku põhitõdede aluseid ja ka oma abielu alustada just altari eest, on vaja tulla ikka leerikooli. Kuressaare Laurentiuse koguduses algabki neljapäeval, 19. märtsil, kevadleer, mis kestab veidi üle 3 kuu – leeripüha on 28. juunil. Leeritunnid toimuvad kogudusemajas Kauba t. 5 neljapäeviti, algusega kell 19.15.

Leeri ootame neid, kel vanust vähemalt 15 aastat, vanuse ülempiiri ei ole – eelnevates leerirühmades on ikka olnud juba pensionieas leerilapsi, kes oma elurõõmu ja teadmistehuviga on olnud eeskujuks ka noortele. Tulla võivad kõik, kel selleks soovi ja tahtmist on – ei pea olema varem kirikuga seotud, ei pea omama eelnevaid teadmisi Piiblist ja usust, tihti tullaksegi nö 0-teadmistega. Takistuseks ei ole ka see, kui ollakse ristimata. Kõigile neile, kes ei ole eelnevalt ristitud, toimub leeripühale eelneva laupäeva õhtul ristimistalitus. Leeriõnnistamise järel saadakse koguduse täieõiguslikeks liikmeteks – võib saada kiriklikult laulatatud, ristida oma lapsi ja olla ka ise ristivanemateks.

Kellel eelneva põhjal huvi tärkas, siis tere tulemast esimesse leeritundi! Esimene leeritund, kus jagatakse täpsemat infot algava leerikooli kohta, toimub seega neljapäeval, 19. märtsil kell 19.15. Eelnevalt saab end registreerida koguduse kantseleis Kauba tn 5, mis on avatud tööpäeviti kell 10-17, tel 453 6560. Kuid loomulikult võib tulla esimesel korral lihtsalt kohale, kuulata, vaadata ja seejärel oma otsus langetada.

Õnnistatud leeriaega!

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)