Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Algab Balti keti 25. aastapäeva tähistav esseekonkurss

12.02.2014 | | Rubriik: Teated

Balti Assamblee, kuhu kuuluvad Eesti, Läti ja Leedu parlament, korraldab Balti keti 25. aastapäeva puhul esseekonkursi noortele teemal «Mida tähendab minu jaoks Balti kett?».
Balti Assamblee president ja riigikogu aseesimees Laine Randjärv kutsub kõiki gümnasiste esseekonkursil osalema. «Tänapäeva noortel ei ole isiklikke mälestusi Balti ketist, aga nad teavad sellest oma vanemate ja vanavanemate jutustuste kaudu. Esseekonkursiga soovime luua põlvkondadevahelist sidet taasiseseisvumise ajastuga,»“ ütles Randjärv.
Konkursi eesmärk on motiveerida noori ühiskonnas kaasa rääkima, tõstatada küsimusi üldiste väärtushinnangute kohta ning arutada erinevate ühiskonnagruppide koostöö ja heaolu arengu teemadel. Ühtlasi tekitada senisest suuremat huvi Balti riikide koostöö vastu ning ärgitada noori sel teemal kaasa mõtlema.
Esseekonkursile on oodatud gümnaasiumiõpilaste esseesid, mille pikkus on kuni kaks lehekülge. Iga osaleja saab esitada ühe eesti keeles kirjutatud essee.
Konkursi tähtaeg on 20. aprill.
Eesti, Läti ja Leedu parlamendis moodustatud komisjon valib välja kuus paremat tööd oma riigist, mis pääsevad rahvusvahelisse vooru. Konkursil selgitatakse välja üheksa võitjat – kolm igas vanuserühmas (10., 11. ja 12. klass). Võitjaid autasustatakse diplomi ja kutsega osaleda 24. oktoobril Tallinnas toimuval Balti Assamblee istungjärgul.
Info esseekonkursi kohta: http://www.riigikogu.ee/index.php?rep_id=15169557

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)