Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Alanud kampaania julgustab ligimest aitama

03.12.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Üleeile alanud teavituskampaania «Kodutu on inimene. Ole sina ka» juhib tähelepanu kodutuse probleemile ning innustab inimesi abivajajat aitama.

 

Koduta inimeste arv on viimastel aastatel kiiresti kasvanud ning praeguseks on Eestis ligikaudu 10 000 inimest, kes peavad igal õhtul otsima sooja kohta, kus magada.

 

«Mis puudutab otseselt igapäevase majandussituatsiooni muutumisega, eelkõige kinnisvaraga tehtavate tehingute ja kõrge riskiastmega tarbimislaenudega (SMS-laenud jms) kaasneda võivat kodutuks jäämist, siis tuleb tunnistada, et see on võimalik,» prognoosib Tartu ülikooli sotsiaalpoliitika dotsent ja Tartu linnavolikogu liige Jüri Kõre. «Nii nagu 1990. aastate keskel, põimuvad praegu kaks tegurite gruppi. Esiteks tööturu restruktureerumine, töökohtade kadumine ja töötuse kasv ning teiseks eluasemekulude hüppeline tõus.»

 

Kodutus on väga mitmetahuline probleem ning seni, kuni puudub ühtne koduta inimeste rehabiliteerimise programm, ei saa väita, et see staatus on kellegi vaba valik. Ühiskonnas on levinud arvamus, et kodutule peavarju andes tehakse ta elu liiga lihtsaks. Tihtipeale näevad eluaset omavad inimesed kodututes vaid ebameeldivusi ning sooviksid, et neid poleks, tahtmata olukorraga tegelda või sellele tähelepanu pöörata.

 

Sellise suhtumise põhjuseks võib olla teadmatus, miks inimene kodu kaotab ja kuidas kodutuks jäänut aidata.

 

Sotsiaalteenuste keskus MTÜ Iseseisev Elu kutsub inimesi üles märkama enda kõrval lähedasi, sõpru, töökaaslasi ning vajadusel abistama raskustesse sattunuid.

 

Täiendavat infot kampaania kohta saab veebilehelt http://www.iseseisev-elu.ee/kampaania.html.

 

Lisainfo: 

Merje Talvik,
kampaania koordinaator,
tel 556 50 787,
merje.talvik@hot.ee

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)