Esileht » Uudis » Esileht »

Aktus kogu eluks

04.09.2013 | | Rubriik: Esileht

Tarkusepäeval sai oma esimese koolipäeva aktuse kogemuse vastavatud Tartu luterliku Peetri kooli kuus õpilast.

Peale pealinnas tänavu avatud kahe kristliku kooli jõudis oma kooli ja lasteaiani Tartu Peetri kogudus. Aktus-jumalateenistusele kogunesid kooli asutajad, õpetajad-kasvatajad, lastevanemad, külalised ja muidugi kooli kuus esimest õpilast.
Oli väga pidulik, kui protsessioon kirikusse sammus, ees koguduse juhatuse esimees Valdek Tagel koguduse vapi ja Peetri kooli direktor Tarvo Siilaberg lipuga. Õnnistamisele toodud vapp ja lipp on koguduse ja kooli sümbolid, mis märgivad ühiseid püüdlusi.
Jumalateenistuse osas, kus Priit Herodese kavandatud lipp ja vapp õnnistati, teenisid peapiiskop Andres Põder, praost Joel Luhamets, õpetajad Ants Tooming, Triin Käpp, Urmas Paju ja Valdo Lust ning diakonid Marko Tiirmaa ja Joona Toivanen.
Oma vaimulikus kõnes rõhutas peapiiskop teadmiste tohutut jõudu, kuna need kätkevad endas ka eluhoiakuid. Vapil ja lipul kujutatud Peetruse võtmed viitavad sellele, et inimene ei pea elu muutma ainult õnnelikuks, vaid ka õndsaks.
Lipu kinnitamiseks said naela lüüa Andres Põder, Joel Luhamets, Valdek Tagel, Tarvo Siilaberg, lasteaia juhataja Külvi Teder, ülikooli usuteaduskonna dekaan Riho Altnurme, haridus- ja teadusministeeriumi esindaja Kalle Küttis, linnapea Urmas Kruuse ja kooli esimene õpilane Eva-Maria Vaikmäe.
Järgnenud aktusel tänas direktor Siilaberg kõiki, kes on 107 aastat tagasi asutatud kooli taasavamisele kaasa aidanud, ja innustas lapsi olema julged ja pealehakkajad, kuulekad ja heatahtlikud. Seda nad ka kindlasti on, sest oli südantsoojendav vaadata, kui usinalt nad aktusel Eesti hümni kaasa laulsid.
Kooliteele kaasa said nad oma esimese aabitsa ja punase vormimütsi ning klassiõpetaja Ave Gilli sooja kallistuse, linnapea ja teiste külaliste tervitused. Soome sõpruskoguduse esindajad olid aga kingiks toonud sinimustvalge põrandavaiba ja karbi mänguloomadega.
Küsisin Kanepi koguduse õpetajalt Margit Laililt, kes koos abikaasaga oli seekord lapsevanema rollis, kas tütar Adeliine Tartusse kooli toomine raskeks ei lähe. Küllap läheb, siiski otsustati luterliku kooli kasuks, sest siin tegeldakse põhjalikult lapse tervikliku arenguga.
Rõõmus päev jätkus kooliruumide õnnistamisega Tartu Maarja kogudusemajas ja einega õnnistuse saanud lasteaiamajas, kus oma päeva hakkab veetma 35 last.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)