Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Aitavad inimesi üle surmapiiri igavesse ellu

17.10.2012 | | Rubriik: Arvamus

EELK diakooniahaigla hospiitsosakond on tegutsenud juba kümme aastat.

6. oktoobril võõrustas diakooniahaigla hospiitsosakonna toetajaid, partnereid ja sõpru ning vabatahtlikke Eestist, Norrast ja Soomest.
7. oktoobril, rahvusvahelisel hospiitspäeval kogunesid mälestusteenistusele need, kes on hospiitsosakonnast oma lähedase viimsele teele saatnud.
Diakooniahaigla juhataja Jelena Leibur sõnas, et kui kümme aastat tagasi ei teadnud Eestis keegi, mis asi on hospiits, siis tänaseks on hospiitsosakondi avatud juba mitme haigla juures.
Leibur meenutas, et osakonda avades olid teadmiste kogumisel suureks toeks Norra riik ja diakooniatöötajad. Ja on seda jätkuvalt.
Aastate jooksul antud tagasiside kinnitab, et hos­piitsosakonna töötajad on erilised suure südamega ja oma tööle pühendunud inimesed, kes aitavad oma patsiente üle surmapiiri igavesse ellu.
Piiskop Einar Soone andis diakooniahaiglale üle EELK aukirja silmapaistvate tulemuste ja unikaalse rolli eest Eesti tervishoius. EELK koostöömedali pälvis Ann-Elin Winsnes Slettahjell, diakooniahaigla kaastööline Norrast.
Hospiitsosakond on nende inimeste jaoks, kelle haigusele ei ole enam tervendavat ravi ning kellel ei ole seetõttu jäänud enam kaua elada.
Siin aidatakse haigel vabaneda vaevavatest haigussümptomitest või püütakse neid maksimaalselt leevendada, võimaldades kaugelearenenud ja surmaga lõppeva haigusega inimesel elada maksimaalselt täisväärtuslikku elu kuni surmani ning tagada talle väärikas ja rahulik elust lahkumine.
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)