Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Ainult üks küsimus Kas Sinu uues ametis on kasu kogemustest, mida oled saanud EELK vaimulikuna ja arvamustoimetajana Virumaa Teatajas töötades?

21.01.2004 | | Rubriik: Arvamus

Tauno Teder, Eesti Kirikute Nõukogu meediaassistent:
Kindlasti on Eesti Kirikute Nõukogu meediaassistendi töös kasu kõigist eelnevatest kogemustest nii praktilise kirikuelu, teoloogia kui ka meedia alal.
Meediaassistendi ja kogu Eesti Kirikute Nõukogu meediavaldkonna tööks on aktiivselt ja mitmekülgselt ühiskonnaga suhelda. Seda nii ajakirjandusele kui teistelegi institutsioonidele ja isikutele ühiskonnas Eestimaa kirikute ühistegemistest ja ühisosast teavet jagades. Aga ka diskussiooni tekitades kirikute ning ülejäänud ühiskonna vahel.
Nõnda tuleb töös kasuks see, et olen aastaid kogudusevaimulikuna kiriku töös olnud ja sellelt positsioonilt ka ühiskonnaga suhelnud. Ning teisalt kogemus nii tele- kui n-ö trükimeedias töötamisest, mis võimaldab näha, milliste teemadega meedias tegeletakse. Ja millised küsimused ning küsimuseasetused meedial tekivad.
Diskussiooni tekitamise mõttes on kindlasti kasulik minu eelnev kogemus just arvamustoimetajana. On ju arvamuskülg ajalehes traditsiooniliselt selleks n-ö kirikuks keset küla, kus väitlused kõige erinevamate elualade üle tekivad ja käivad.
Viimaks – kindlasti on minu uue aastaga alanud töös Eesti Kirikute Nõukogus kõige rohkem kasu lihtsalt aastatepikkusest suhtlemisest inimeste – nii kristlaste kui mittekristlaste – seas elades.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)