Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ainult üks küsimus

16.02.2005 | | Rubriik: Kirikuelu

Kuidas edeneb suvel Tartus toimuva EELK kirikupäeva ja vaimuliku laulupeo rahaline külg?

Joel Luhamets, korraldustoimkonna esimees:

Praegu on veel raha taotlemise aeg, kuid mõningad summad on juba olemas. On ka esimesed tagasilöögid, nt Soome kiriku välisabilt laekus EELKsse sada tuhat vähem, mille otsustasime võtta kirikupäeva kuludest maha, et keegi teine ei kannataks.

Soomlased on eelmisel ja üle-eelmisel aastal kirikupäeva ettevalmistustööd toetanud rohkem kui saja tuhandega, millest suur osa on läinud nootide trükkimisele ja korraldustoimkonna töö finantseerimisele. Sel aastal toetavad nad eelproovide läbiviimist 58 000 krooniga.

Suur toetaja on Tartu linnavalitsus, kes on andnud kindla lubaduse toetada 150 000 krooniga. Samuti aitab linn meid Tartu laululava rendi ja korralduse juures.

Saksamaa Kurhessen-Waldecki maakirik annab meile umbes 117 000 krooni. Eestist toetab meie üritust veel Eesti Kultuurkapital 44 000 krooniga. Hetkel on öelnud ära Hasartmängunõukogu, kuid neile esitame veel ühe palve, samuti kohalikule kultuurkapitalile Tartumaal.

Just eelmisel nädalal saatsin ära 30 palvekirja erinevatele sponsoritele: kellele rahataotluse, kellele aga supi, leiva, hapukoore või telgi osas. Välismaalt loodame veel abi saada Martin-Luther-Bundilt ja Põhja-Elbe kirikult.

Kirikupäeva eelarve on umbes 1,1 miljonit krooni, millest lõviosa ehk 850 000 krooni läheb laulupeo toimumise heaks. Tahame ürituse korralda puhtalt sponsorite rahaga, sest see on kogu rahva asi. EELK toetab siis, kui kõike sponsorite abiga kaetud ei saa. Üht-teist on meil olemas, üht-teist jääb puudu, nii et küllap tuleme toime!

EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)