Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Ainult üks küsimus

24.09.2008 | | Rubriik: Uudised

Kas Inglismaa eesti kogudused jäävad nüüd jumalasõnaga teenimata?
Lagle Heinla, reservvaimulik, endine E.E.L.K. Inglismaa praostkonna praost:

Lahkusin reservi, sest mingit perspektiivi edasi töötada polnud. 18 kuud palgata heategevust on kena, aga arved vajavad maksmist ja juustu tahaks ka leiva peale.
Minu järjepidevad anumised, palumised ja nõudmised meie olukorda tõsiselt arutada ja mingit abi andmise võimalust leida ei liigutanud kummagi kiriku juhtkonda.
Kaks korda aastas, jõuludeks ja Suureks Reedeks olen lubanud jumalateenistusi pidada. Loodan, et kunagi ehk tuleb siia uus pastor.
Kutsumus ja ideaalid pole küll kadunud ja tööd on ka palju, aga praktiline elu vajab finantsilist tuge. Inglismaal koguduste liikmed kartuleid ei kasvata, et saaks pastorile süüagi tuua.
Et ma muud kiriklikku kohta ei suutnud leida, siis läksin riigitööle. Olen Briti valitsuskabinetis naiste ja võrdõiguste ministri kontoris ning korraldan ministri kohtumisi ja ettevõtmisi.

8 Kommentaari artiklile “Ainult üks küsimus”

 1. Julius Kört says:

  18 kuud vastu pidada näljapajukil või nälgides on tõesti saavutus.

 2. Anonüümne says:

  Rääkida koguduse juhtkonnale töötasust on samaväärne, kui poodu majas nöörist. Näägutatakse veel, et meile tuli palgaline, mitte tulihingeline evangeliseerija. Nende ideaal oleks nähtavasti kehatu vaim(ulik), kes ei vaja toitu, riideid ega peavarju.

 3. Anonüümne says:

  Töötasu mittemaksmine tegijale on samaväärne avaliku vargusega. Armsad koguduste eestseisjad, kes te oma õpetaja palgaga koonerdate, või seda üldse ei anna -te olete VARGAD!

 4. Anonüümne says:

  Kui suur oli kogudus?
  Kas koguduseliikmetele kokku käib üle jõu üheainsa pastori vajaduste eest hoolitseda?

 5. bufo viridis says:

  Ka Eestis töötavad mehed ilma palgata või sümboolse palga eest kogudusi teenides.Nõnda juba aastaid. Põhisissetulek saadakse mujalt. Ja ei viriseta ega vinguta.Kas keegi neid tänanud on?

 6. Jaan_Nuga says:

  Huvitav, kas Inglismaal meeste ja võrdõiguste minister ka olemas on?

  Mul ei ole võrdsete õiguste vastu midagi, aga on äärmiselt kahetsusväärne, et selle juures peetakse silmas vaid naiste õigusi.
  Näiteks või see Eesti võrdõiguslikkuse voliniku büroo, kus kuulujuttude järgi ei tööta ühtegi meesterahvast (kahjuks ei saa seda kodulehelt kontrollida).

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)