Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Ainult üks küsimus

16.01.2008 | | Rubriik: Uudised

21.–23. jaanuarini Noarootsis Roosta puhkemajas toimuva vaimulike konverentsi teemaks on «Õppiv kirik».  Kas vaimulike konverents annab vaimulikele eeskuju elukestvas õppes, kui arvestada töötubade teemade ja videotreeninguga? Marko Tiitus, vaimulike konverentsi juhatuse esimees:
Nii see on. Kahel päeval toimuvate seminaride loetelu on mitmekülgne ja esinduslik: leeritöö tõhustamine, mentorlus, vaimuliku teadmised, oskused ja hoiakud tänases maailmas, suhtlemine kui sõnumite edastamine, õpime üheskoos jumalateenistust pidama, õpime Piiblit õppima, õpime Piiblit lugema. Lisaks tutvustatakse seminarides meie kirikus kasutusel olevaid erinevaid koolitusprogramme: «Reis usumaale», kiriku kaastööliste koolitus, «Kasvuaeg», rühmajuhi koolitus. Iga konverentsist osavõtja saab osaleda kahes seminaris.
Esimese päeva õhtul saab valida nelja töötoa vahel: liturgilise laulu töötuba, iidse ja kaasaegse kirikumuusika töötuba, jutluse küpsetamise töötuba ning suhtlemisalane videotreening.
Lisaks ametlikule programmile pakub konverents ohtralt võimalusi kohtuda ametikaaslastega üle Eesti, õppida üksteise headest ja halbadest kogemustest, saada osa vanema põlvkonna vaimulike tarkusest ja usujulgusest.
Tänavune konverents on meile ühtlasi õppetund kiriklikust mõtlemisest ja käitumisest – pean silmas kirikukäsiraamatu hääletamist, mis eeldab jumalateenistusuuenduse kui tervikliku protsessi tajumist ja suunamist.
Iga konverentsile tulija on ühtaegu nii õppija kui õpetaja rollis. Kohtumiseni Roostal!

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)