Esileht » Arvamused » Arvamus »

Aeg süüdata kolmas advendiküünal

10.12.2003 | | Rubriik: Arvamus, Juhtkiri

Ajal on kindel samm, kord tundub see siiski kiirem ja kord aeglasem.
Aga jõulude eel hakkab aeg jälle kiiremini minema. Kauplused meelitavad ostjaid ja loovad hea meeleolu kaunite vaateakende ja kutsuva kingivalikuga. Tänavapildis lisandub värvi ja sära seda enam, mida lähemale jõulud jõuavad. Kirikutes on tavalisest rohkem jumalateenistusi ja kontserte. Olen märganud viimastel aastatel, et paljud koorid soovivad anda advendiajal kontserte ja linnakirikutes võib isegi raske olla leida sobivat aega nendele, kes veel viimasel minutil ärkavad. Kirikul on oma koht jõulueelses saginas. Küsisin paar päeva tagasi leerilastelt, mis teeb pühadest tõelised pühad. Ühena esimestest nimetasid nad kirikus käimist.
Kiiresti lähevad need nädalad ja just sellepärast tahan soovida, ära liiga kiirusta. Märka inimesi just nüüd, kuula nende sõnu ja sõnatut kõnet, võta aega kiiruse keskel kasutada iga hetke, et otsida headust ja armastust.
Ärgem unustagem, inimesed on erinevates olukordades ja mõnigi vaatab hirmuga, kuidas aeg läheb. Mõtlen näiteks koolilapsele, kellel on õppimises raskusi, vaevalt ta ootab tunnistust, kus on halvad hinded. Mõtlen tööotsijale või ühiskonna kiires võidujooksus allajäänule, kuidas saaks tema jõulueelsesse aega pisutki valgust tuua. Mõtlen haigele, kelle väljavaade terveks saada ja jõuluks koju jõuda on kaduvväike.
Mõtlen meie ühiskonnale, kus õiglus ja armastus on nii visad leidma endale kohta. Mõtlen aga ka noortele kodudele, kus nendel jõuludel oodatakse last või tänatakse Jumalat juba sündinud lapse eest. Mõtlen kõige erinevamatele olukordadele, mida saab ette kujutada. Jõulude eel peavad meie soovid olema õiged. Õnnelik olla saab vaid siis, kui tehakse teisi õnnelikuks.
Niisuguse sooviga süütan järgmise advendiküünla ja tahan jagada advendivalgust, näha kaasinimest silmast silma. Tahan soovida, et meil kõigil tuleks kaunid jõulud, veel kaunimad kui oodatagi oskame.
Tiit Salumäe,
assessor

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)