Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Advendivastuvõtul tänati kiriku sõpru

04.12.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

kuuskPeapiiskop Andres Põder kutsus 2. detsembril piiskoplikusse Toomkirikusse advendikontserdile ja -vastuvõtule kiriku koostööpartnerid Eesti ühiskonnas ja välisriikide saadikud.

Peetud kõnes tänas peapiiskop kiriku sõpru ning andis ülevaate kirikuelu olulisematest sündmustest lõppeval aastal. Ta toonitas elavnevat huvi noorte kristliku kasvatuse vastu, tuues näiteks tänavu avatud kolm uut kiriklikku üldhariduskooli, kaks luterlikku ja üks õigeusu.
Põder märkis ka Tallinna linna osa krundi eraldamisel luterliku kiriku ehitamiseks Mustamäele. Uue kiriku arhitektuurivõistlus oli üllatavalt populaarne – laekus koguni 31 tööd.
Luterliku kiriku rajamisega tegeldi ka Sakus. Mööduv aasta oli luterlikule kirikule peapiiskopi sõnul tegus veel seetõttu, et toimusid valimised kõigis 167 koguduses. Peale enam kui kahe tuhande koguduse nõukogu liikme valiti veel kirikukogu uus koosseis ja teised kiriku valitavad organid.
Aasta läks kirikulukku ka oluliste visiitidega. Peapiiskop Põder tõi välja tähtsamad kohtumised kirikujuhtidega: Eesti Vabariigi peaminister on viibinud paavst Franciscuse ja peapiiskop Canterbury peapiiskopi Justin Welby ametisseseadmisel.
Tallinna Toomkirikut külastas Tema Pühadus Moskva ja kogu Venemaa patriarh Kirill, samuti toimus Toomkirikus ühispalvus koos Tema Pühaduse oikumeenilise patriarhi Bartolomeusega, kellega kohtuti ka mõned nädalad hiljem Istanbulis.
«Oleme kirikuna tänulikud, et meil on sõpru ja toetajaid, keda tänada ja kellega jagada usku, lootust ja armastust, mida Jumal meile on kinkinud Jeesuses Kristuses,» lõpetas peapiiskop Põder oma advendikõne kiriku koostööpartneritele.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)