Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Abilinnapea: parkla ehitus on kahjustanud Jaani kirikut

04.11.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 

Tallinna abilinnapea Taavi Aas tutvus täna olukorraga Vabaduse väljaku ehitusplatsiga külgnevas Jaani kirikus ning tõdes, et hoones tekkinud praod on ilmselt vibratsioonist põhjustatud.Abilinnapea sõnul on ajaloolise hoone põrandasse ning eeskoja seina praod tekkinud ilmselt vibratsioonist, mille põhjustas arheoloogiliste väljakaevamiste kaitseks rajatud sulundseina elementide pinnasesse rammimine.

Vestluses koguduse õpetaja Jaan Tammsaluga jõuti seisukohale, et probleemid hoonega tulenevad nii ehitaja valitud metoodikast sulundseina rammimisel kui ka Jaani kiriku hoone ehituslikest iseärasustest.Samas kinnitas Aas, et pragu kiriku põrandas ja eeskambri seinas pole rohkem laienenud.

«Kuna olulist vibratsiooni tekitavaid töid enam ette ei nähta ning täna algab kiriku kõrvale kaevatud süvendi tagasitäitmine, pole muretsemiseks põhjust,» teatas Aas.

«Tallinna linnale kuuluva sakraalehitise edasine kahjustumine on välditud piisava ehitusjärelevalvega. Tekkinud kahjud, mis praegu tunduvad marginaalsed, kannab ehitaja.»

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)