Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Abilaegas avas e-nõustamise

06.05.2009 | | Rubriik: Teated

Puuetega inimeste sotsiaalnõustamise liin Abilaegas on kaheaastase tegevuse jooksul kujunenud arvestatavaks infoallikaks, pakkudes lahendust ligi tuhandele küsimusele ning aidates inimestel leida enesekindlust oma soovides ja õiguste kaitses, kirjutab ajaleht Videvik.
Abilaeka telefonil 608 8860 saab oma küsimustele vastuseid igal tööpäeval kell 9–12. Alates märtsist saab Abilaekale küsimusi esitada ööpäevaringselt ka e-posti aadressil abilaegas@laegas.ee. Vastuse saate hiljemalt järgmisel tööpäeval.
2007. aastal käivitunud Abilaeka näol on tegu eelkõige puuetega inimestele ja nende lähedastele iga päev vajaliku tugiteenusega, kus antakse helistajatele praktilist nõu puudeastmete ja rehabilitatsiooniga seonduvast, puude iseärasustest, toetuste taotlemisest, abivahenditest, tööhõivest, hariduse omandamisest, puuetega inimestega tegelevatest organisatsioonidest, rehabilitatsiooniasutustest ja paljust muust ning seetõttu ei konkureeri ta teiste nõuande- ja usaldustelefonidega.
«Loomulikult teavad kõik helistajad sotsiaalkindlustusameti lühinumbrit, kuid enamikul juhtudel helistatakse ikka esmalt meile, et enne ametnikega suhtlemist end olukorra ja õigustega kurssi viia,» kinnitab Abilaeka nõustaja Karin Leesmaa.
Abilaegas on Hasartmängumaksu Nõukogu toel algatatud projekt, mille korraldajaks on MTÜ Jumalalaegas. 2009. aastal rahastavad projekti Tallinna linn ja MTÜ Jumalalaegas.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)