Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Abiks kristlikul kasvamisel

18.02.2009 | | Rubriik: Ühiskond

Kristlik Kasvatus on ajakiri pühapäevakoolide ja koolide usuõpetajatele, üliõpilastele, kasvatajatele ja vanematele.
Ajakirja annab välja Laste- ja Noorsootöö Ühendus, kaasatud on Eesti Usuõpetajate Liit ja oma toetuse ajakirja ilmumiseks annab Eesti Kirikute Nõukogu. 2008. a ilmus ajakirja kolm numbrit.
Ajakirjad on olnud temaatilised. Esimese numbri artiklid kajastavad vabatahtlike tööd kirikus, teises on juttu perest kitsamas ja laiemas tähenduses ning kolmandas, mis ilmus jõulude eel, koosmeelest ja kutsumusest.
Katrin-Helena Melder, toetudes oma magistritööle, väidab, et kõige enam motiveerib kirikus töötavaid vabatahtlikke kohusetunne ja sisemine kutsumus. «Vaimulike arvates on vabatahtlike endi jaoks kõige olulisem motiiv osalus,» kirjutab autor ajakirja esimeses numbris.
Teises numbris kirjutab Mari Vahermägi kristliku peretöö teoloogilistest alustest ja nendib, et tõeliselt kristlikuks saab abielu nimetada siis, kui «abielupaar mõistab ja aktsepteerib seda Jumalast loodud struktuuri, selle seaduspärasusi ja selle järgimine muutub kasvavalt loomulikuks osaks nende mõlema jumalasuhtes».
Jõulunumbris ütleb Lii Lilleoja kutsumusest ja õpetajaks kasvamisest kirjutades, et väga heaks õpetajaks saamisel «pead tundma kõigepealt iseennast».
Sel aastal ilmub Kristlik Kasvatus vaid kahel korral: aprillis ja detsembris. Eelmisel aastal jättis Eesti Post mitmele Tartu tellijale Kristliku Kasvatuse toomata ja seega saame oma lugejatele vajalikust ja huvitavast ajakirjast kõnelda suure hilinemisega, pärast seda, kui ajakirjad LNÜst meile tagantjärele saadeti. Aga vaatame, kas aprillikuus toob Eesti Post meile tellitud ajakirja kätte.
Kristliku Kasvatuse vastutav toimetaja on dr Pille Valk. Ajakirja tellimiseks helistage tel 627 7373 või kirjutage e-post lny@eelk.ee.

EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)