Esileht » Uudis » Uudised »

Abielu on uks pääsuks armastuse kooli

02.02.2011 | | Rubriik: Uudised

Rühmatööd juhendavad Meelis ja Karita Kibuspuu. Rita PuidetPühapäeval toimus Tartu Pauluse koguduses pereseminar «Perekond – armastuse kool».
Ideid, kuidas perekonnas paari- või lähisuhet arendada ja hoida, jagasid Jana ja Priit Tamm, kes on taolist koolitust läbi viinud poolteist aastat. Neid kuulama ja rühmatöödest osa saama kogunes alles kooselu alustanud, aga ka pikaaegse abielukogemusega paare. Seminari modereeris koguduse organist Anna Humal, töörühmi juhendasid Karita ja Meelis Kibuspuu ning Einike Pilli.
Koolitajad rõhutasid, et abieluga saab paarisuhe tõelise alguse ja see on uks armastuse kooli. Kunagi pole aga hilja õppida – olemas on ka armastuse õhtukool. Hea paarisuhte juurde kuulub teadlikkus ja avatus selle suhtes, mida oodatakse teineteiselt ja kooselult.
Psühholoogiamagister Karita Kibuspuu arvab, et pereteemalisi seminare toimub vähem, kui neid vaja oleks. Lahkhelisid ei pea vältima, vaid peab oskama lahendada. Äärmiselt oluline on tunda suhtes iseennast.
Anna Humal ütleb, et peretöö on koguduses välja kasvanud lastevanemate ringist, mis tekkis 1990ndate keskel ja mida juhtis Liivika Tärk. Töös on pause olnud, kuid küünlakuul jätkatakse ja kokku saadakse kaks korda kuus. Juhendavad Anna Humal, Terje Mäesalu ja Merike Tamm. Kogunemised on kosutavad, aga lisaks argimõtlemisele on hea kuulda professionaalset nõuannet.
Osavõtjate arvukus ja siiras huvi lubavad arvata, et toimunud seminar ei jää viimaseks, kinnitavad korraldajad.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)