Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Aasta isa on kristlane

16.11.2007 | | Rubriik: Uudised

Isadepäeval, 11. novembril valis Eesti Naisliit aasta isaks näitleja, lavastaja ja pedagoogi Lembit Petersoni (pildil), kes on kuue lapse isa ja kolme vanaisa. Saaremaa naiskodukaitsjad kuulutasid eelmisel reedel esimest korda välja Saare maakonna aasta isa, kelleks sai õpetaja Rene Reinsoo.
Isadepäeval, mil eriliselt mõeldakse isadele ja isa rollile ühiskonnas, tunnustatakse Eesti aasta isale lisaks ka mitmel pool mujal tublisid mehi, kel laste jaoks ehk tavalisemast rohkem aega jätkub.
Lembit Peterson, tänavune aasta isa, on katoliiklane. Ajakirjanikele intervjuusid andes toonitas ta lisaks pere toetusele ka taevase isa erilist hoidmist. Oma pere lastega tegelemise kõrvalt leiab aasta isa aega ka teiste laste jaoks, koolitades Theatrumi juhtimise kõrval Vanalinna Hariduskolleegiumi gümnaasiumis noori näitlejaid. Et isa on lastele eeskujuks, tõendab tõsiasi, et mitu Petersonide pere last on valinud näitlejakutse.
Kihelkonna, Kärla ja Mustjala koguduse õpetaja Rene Reinsoo (pildil) on kolme tütre ja ühe poja isa. Kirikutööle lisaks on ta Kihelkonna vallavolikogu liige, volikogu sotsiaalkomisjoni ja kooli hoolekogu liige. «Pere suuremad lapsed on juba rohkem oma käe peal (õpivad gümnaasiumis) ja väiksemad on veel kodus,» ütles Rene Reinsoo Eesti Kirikule, kui tuli juttu enese jagamisest paljude ühiskondlike kohustuste ja pere vahel.
«Enamik ühiskondlikke ameteid ei nõua ju igapäevast tööd,» täpsustas Reinsoo. Et värske tiitel ka kohustusi kaasa toob, seda on Saare maakonna aasta isa juba kogenud: «Täna (esmaspäeval. –Toim.) sain kutse Kuressaare Noorte Huvikeskusse, et osaleda kolmapäeva õhtul pereteemalises vestlusringis. Lubasin minna.»
Lea Jürgenstein

Üks kommentaar artiklile “Aasta isa on kristlane”

  1. observator ütleb:

    artikli pealkirja kohal ei ole Lembit Peterson, vaid Jeesus Kristus, kes ootab jõulujutte.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)