Slava Ukraine

Aasta emaks vaimulik naine

16.05.2007 | | Rubriik: Uncategorized
koos vastuvõtule kutsutud perede emadega Kadriorus.

koos vastuvõtule kutsutud perede emadega Kadriorus.

Emadepäeval andis Eesti Naisliit Estonia kontserdisaalis aasta ema tiitli üle Kanepi Jaani koguduse õpetajale, viie tütre ja kahe poja emale Margit Lailile.

Et tiitli pälvis vaimulik naine, on omamoodi märk sellest, et kristlikud pereväärtused on avalikult au sisse tõusmas. On ju selge seegi, et tubli ema kõrval on sama tubli isa ja, nagu ütles Margit Lail emadepäeva õhtul teleekraanil, sünnivad lapsed ikka vastastikusest armastusest.

President Toomas Hendrik Ilvese ja proua Evelin Ilvese vastuvõtul Kadriorus, kuhu oli kutsutud igast maakonnast kaks peret, viibisid koos Margit Lailiga vaimulikest veel Paide Püha Risti koguduse õpetaja Algur Kaerma seitsme lapse ja abikaasa Mailiga ning Kuressaare Laurentiuse koguduse õpetaja Anti Toplaan abikaasa Eeda ja samuti seitsme lapsega.

Algur Kaerma ütles aasta ema tiitli pälvinud Margit Laili tunnustuseks: «Olgu kui tahes palju tuge kõrvalt, on tõeliselt tubli ja imetlust väärt tegu suuta juhtida nii arvukat peret ja veel kogudust selle kõrval.»

Õpetaja Anti Toplaane sõnul oli nende pere ühine sõit pealinna esmakordne ja erakordne ning lastele rõõmus. «Said presidendil kätt suruda,» ütles pereisa, kes tunnustas presidendi päevakohast kõnet, mis oli tabavalt seotud Piibli teemaga.

Eesti ema olemuse ja tegemised läbi aja võttis ilmekalt kokku president Toomas Henrik Ilves oma kõnes: «Samamoodi kui eesti emal on Piibli Maarjal kaks poolust. Üks on kannatav, südameverd ja silmavett valav ema, Mater Dolorosa. Aga kõigepealt ja ennekõike on Jeesuse ema Maarja üks lõpmata vapper naine, kes hirmsates saatuselöökides ei murdu ega kibestu, kes jääb kõigest hoolimata lepitajaks ja lohutajaks. /…/

Ükskõik, kas me vaatame oma maa ja rahva mineviku peale või mõtleme tulevikku, siis seda jõena rahulikku ja häirimatut, helget ja rõõmsat ema-kuju tasub ikka silmade ees hoida. Elu läheb edasi. Elu läheb alati edasi, jälle tuleb köögist toidulõhna ja jälle puhub üks suu lapse haiget saanud koha peale.»

Juune Holvandus

7 Kommentaari artiklile “Aasta emaks vaimulik naine”

 1. Külaline says:

  et vaimulikud sülitavad moraali elementaarsetele reeglitele, politseinikud ja poliitikud on ostetavad ja kõigil veel rullnokamolu kõrvuni õigust täis. Öelge mulle, kui kõike tohib ja kõik on õige, milleks siis on vaja üldse kirikut? Kui kõik vaikivad oma luukerede pärast kapis ja kui sealt midagi välja kistakse, ka siis öeldakse põlglikult – juristid, see on teie rida, lahendage probleem.

 2. Külaline says:

  Jätke inimesed rahule kõlupead ja vaadake, et ise kuidagi hakkama saate.

 3. Külaline says:

  Kiriku peamine mure ei ole see, kuidas me maailmale paistama. Meie ülesanne ei ole maailmale moraali ja eetikat pakkuda. Kirik on usklike inimeste osadus, kes on ära tundnud lunastuse vajaduse ja kedfa jumal on kutsunud maapealsele palverännakule. Ükskõik kui pühad ja patused need rändurid siis ka ei oleks. Viimselt tuleb muidugui igaühel Jumala ees aru anda, aga maailma arvamine meid ei huvigta.

 4. Külaline says:

  Kuidas jääb? Kuidas saab Uut Testamenti tundes rääkida niisugust juttu? Seal tead, on üks tore kuju, Juudas nimi, temale meeldis ka varastada, aga huvitav miks ei andnud siis Jeesus talle kohe avasüli andeks? Poisid (pigem vist küll tüdrukud) te annate oma teoloogiaga siin Savisaarele ka silmad ette!

 5. Külaline says:

  Vajaduse korral ei piirdutud manitsemisega, vaid kangekaelne patustanu heideti kogudusest välja. Paulus langetab kohtuotsuse: «Meie Issand Jeesus Kristuse nimel, kui teie ja minu vaim on tulnud kokku ühes meie Issand Jeesuse väega, loovutada säherdune kuradile liha hävitamiseks, et vaim võiks pääseda Issanda päeval! /—/ Sest mis on sinu asi kohut mõista nende üle, kes on väljas? Eks te mõista kohut nende üle, kes on sees? Nende üle, kes on väljas, võtab Jumal kohut mõista. Kõrvaldage siis kuri endi keskelt!» (1Kr 5:4j,12j).

 6. Külaline says:

  Eesti Kirik võiks võtta Lailide perelt intervjuu kogu selle jama kohta, mis nüüd ka läbi kogu ajakirjanduse käis. Kuidas oli lugu tolle kohtuprotsessiga ja kas võlad on tänaseks makstud.

 7. Külaline says:

  http://kola.just.ee/docs/public/dokument_278391.pdf
  Kuidas tema koju sai ilmuda 280 raamatut ja CD-d ilma et ta oleks mehelt küsinud, kust need pärit, mis raha eest?

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)