Esileht » Online » Online artiklid »

Aadu Luukase missioonipreemia pälvisid Marju Lauristin ja Toomas Paul

29.11.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Täna kuulutati Tallinnas toimunud pidulikul tseremoonial välja Aadu Luukase missioonipreemia  laureaadid, kelleks on Tartu Ülikooli professor Marju Lauristin ning tuntud mõtleja, ühiskonnategelane ja vaimulik Toomas Paul.

Missioonipreemia väärtusega üks miljon krooni ehk 64 tuhat eurot jagatakse laureaatide vahel võrdselt.

«Kestev majandussurutis, mis on omandanud globaalsed mõõtmed, ei ole meist ilmselt kellestki möödunud jälgi jätmata. Sellistel aegadel me vajame ja märkame endi seas inimesi, kes hoiavad inimeste ja ühiskonna vaimu üleval ning oskavad näha kaugemaid eesmärke. Käesoleval aastal otsustas nõukogu tunnustada just neid inimesi ja organisatsioone, kes on aidanud «teed juhatada» – olgu selleks siis uued teadmised ja ühiskonna enesepeegeldus läbi inimarengu aruannete, meie vaimsed väärtused või abi vajavate ligimeste märkamine,» ütles tänavuse missioonipreemia otsust kommenteerides Aadu Luukase Sihtasutuse nõukogu esimees Indrek Luukas.

Missioonipreemia 2011 laureaadid valiti viie nominendi hulgast, kelleks on veel Sihtasutus Maarja Küla, Mittetulundusühing Oleviste Hoolekanne ning tuntud vabadusvõitleja, Pirita kloostri vaimulik Vello Salo. Ettepanekuid missioonipreemiale said teha kõik Eestis registreeritud mittetulundusühingud, sihtasutused ja avalik-õiguslikud isikud.

Edasi Postimehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)