Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

9.11 Kultuuriminister külastab Paide kirikut

09.11.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Teisipäeval, 13. novembril külastab kultuuriminister Laine Jänes Järvamaa visiidi raames ka Paide Püha Risti kirikut ja tutvub põranda remont – ümberehitustööde ehitusjärguga ning riigi raha otstarbekohase kasutamisega.

Nimetatud tööde teostamiseks eraldati 2006 aastal  kultuuriministeeriumi kaudu 1,5 miljonit krooni. Muinsuskaitseamet lisas omaltpoolt ühe miljoni ja Paide linn toetas töid poole miljoni  krooniga. Pärast projekteerimistööde lõppu selle aasta kevadel ja riigihanke korraldamist suvel jõuti ehitajaga lepingu sõlmimiseni 24. juulil, misjärel algasid kirikus lepingujärgsed tööd.

Proua Laine Jänese eelmisest visiidist 24. augustil 2007 kuni tänaseni on teostatud mahukad arheoloogilised kaevetööd ja paigaldatud enamus kirikusaali põranda lihvitud paeplaate koos vajalike aluskihtidega.

Kirikuhoone funktsionaalsuse saavutamiseks eeloleval jõuluperioodil ja Eesti Vabariigi 90. sünnipäeva väärikaks pühitsemiseks ootavad tegemist elektritööd ja käärkambri põranda ehitus.

Köetava kirikuni on veel pikk tee ja sooja võib alles siis oodata, kui valmib kaugkütte trass ja ehitatakse valmis soojussõlm.Kas lootusel soojast jõulukirikust on määratud täituda veel 2007. aastal, näitab aja kulg ja kannatlik palvemeel.

Ministrit võtab vastu ja saadab Järva maavanem Üllar Vahtramäe, assisteerivad Järva maavalitsuse haridus-ja kultuuriosakonna juhataja Eevi Tüüna ja maavanema nõunik Ants Leppoja.

Külaskäigul osaleb Riigikogu liige Tõnis Kõiv ja Reformierakonna arendusjuht Hele Pärn.

Kirikus võtavad kultuuriministrit vastu koguduse juhatuse ja ehitusorganisatsiooni AS KEKi Ehitus esindajad. Kutsutud on Paide linnapea pr. Kersti Sarapuu, ehitus- ja planeeringuosakonna juhataja Kaido Ivask, Riigikogu eelmise koosseisu saadik Andres Jalak ja mitmed teised põranda remont – ümberehitustöödega seotud isikud.

Algur Kaerma
EELK Paide Püha Risti koguduse õpetaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)