Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

9.11 Aasta isa esmatiitli Saare maakonnas pälvib Rene Reinsoo

09.11.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Täna kuulutavad Saaremaa naiskodukaitsjad esmakordselt Saare maakonnas välja aasta isa, kelleks saab Kihelkonna, Kärla ja Mustjala koguduse õpetaja Rene Reinsoo (40).

Põhjendustega kirjalikke ettepanekuid aasta isa tiitlile laekus Naiskodukaitse Saaremaa ringkonda kokku 5. Kõik kandidaadid seati üles nende tuttavate või lähisugulaste poolt.

Kes Rene Reinsoo kandidatuuri konkursile üles seadis, ei osanud Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Rita Loel täpselt kinnitada. “Põhjenduskirja all oli ainult nimi ja me ei ole uurinud, kes täpselt selle nime taga on,” lausus ta.

Reinsoo on abielus, kolme tütre ja ühe poja isa. Lisaks koguduste teenimisele on ta tegev Kihelkonna vallavolikogus, volikogu sotsiaalkomisjonis ja kooli hoolekogus, samuti on ta valitud EELK kirikukogu ja Saarte praostkonna nõukogu liikmeks ning osaleb Kihelkonna kiriku oreli restaureerimisühingu töös.

Aeg laste jaoks

“Tegemist on aktiivse inimesega, kel jääb ühiskondliku elu kõrvalt aega nii oma nelja kui teiste lastega tegelemiseks,” põhjendas Rita Loel þürii valikut Reinsoo kasuks. “Määravaks saigi just tema osakaal lastega tegelemisel.”

“Isa on küll perekonna pea ja toitja, aga ta peab leidma aega lastele, olema laste jaoks ka reaalselt olemas. See pole alati tähtis, kas ta on lähedal või kaugel, sest sageli tuleb isadel kaugemal tööl käia, ent kui lapsel on isa vaja, siis isa leiab aja ning mängib ja toimetab lapsega,” selgitas Loel.

Miks aasta isa kandidaat peab vähemalt kolme last kasvatama, ei osanud Rita Loel täpselt öelda. “Aasta isa statuut on ühine aasta ema omaga ja nii seal kirjas seisab. Sel hetkel, kui see otsus tehti ja number kolm kirja pandi, meeldis see mõte kõigile,” rääkis Loel ning lisas, et praeguse madala iibe juures võiks lapsi ju rohkem olla.

Väärikus kaaskondsete ees

Konkursi statuudi järgi pidi aasta isa kandidaat olema ka väärikas Eesti vabariigi kodanik, kes rahvastikuregistris on kantud Saare maakonna elanike hulka.

Maakonna “Aasta isa” konkursi idee algataja Loeli arvates teeb mehest väärika isa tema aktsepteeritus kohalikus kogukonnas ja kodanikukohuste täitmine, millest suurim on laste kasvatamine.

Rita Loeli arvates sobib aasta isa tiitlit kandma mees, kes ei ütle, et tema valima ei lähe ning on ise normaalne Eesti riigi kodanik, ei vingu ega virise kogu aeg.

Miks ei või aasta isaks kandideerida naine, kes lapsele nii ema kui isa eest? “Ema olgu ikka ema ja isa ikka isa, igaüks õigest soost,” vastas Loel.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine loodab, et “Aasta isa” konkursiga suudetakse väärtustada tugevat ja tervet saare peret, isa rolli perekonna peana ning laste kasvatajana.

Ülejäänud konkursile ülesseatud kandidaadid, kes seekord valituks ei osutunud, lähevad Loeli väitel automaatselt üle järgmisse vooru ehk järgmise aasta valikusse.

Aasta isa valis Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna juhatuse viieliikmeline koosseis. “Statuudis seisab küll kirjas, et võime þüriisse kaasata ka teisi tublisid inimesi, kuid esimesel aastal me seda veel ei teinud,”lausus Loel.

Saare maakonna aasta isa tänuüritus toimub täna kell 16 Kuressaare raekojas. Tunnuskirja on lubanud üle andma tulla maavanem Toomas Kasemaa.

Maakonna aasta isa valimise patroon on viitseadmiral Tarmo Kõuts – mere-, sõja- ja riigimees, kes oma väärikatelt ametitelt eeskujuks paljudele noortele meestele.

Meie Maa, 9. novembril 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)