Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

9.06 Narvat väisas kõrgetasemeline Saksa kiriku delegatsioon

09.06.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Kolme peagi ühineva Saksamaa põhjaosa kiriku juhtidest koosneva delegatsiooni Eesti-visiidi käigus tutvuti Narva Aleksandri Suurkiriku restaureerimise ja Kirde-Eesti sotsiaalprobleemidega.

"Ida-Virus huvitas meie külalisi väga kõik selles maakonnas toimuv – Narva Suurkiriku restaureerimine, aga ka võimalikud sotsiaalsed pinged seoses töötuse kasvuga," ütles EELK assessor praost Tiit Salumäe Põhjarannikule. "Saksa kirikule on alati olnud oluline, et kirikul oleks ka selge sotsiaalne sõnum, kuidas toetada neid, kes tuge vajavad."

Ida-Virus külastas kolmapäeval peatse Evangeelse Põhjakiriku delegatsioon esmalt Kohtla kaevandusparki-muuseumi, kust suunduti Narva, et tutvuda Narva Aleksandri koguduse, Narva vaatamisväärsuste ja ka probleemidega. Evangeelse Põhjakiriku juhid koos saatjatega ööbisid Narva-Jõesuu külalistemajas Valentina ja suundusid Ida-Virust Tartusse.

Põhja-Elbe kirik, mis on Eesti evangeelse luterliku kirikuga suhelnud üle 15 aasta ja kuhu kuulub üle kahe miljoni liikme, on otsustanud liituda Mecklenburgi (200 000 liiget) ja Pommeri (100 000 liiget) kirikutega, et moodustuks Evangeelne Põhjakirik, mis oleks oma 2,5miljonilise liikmeskonnaga üks suuremaid evangeelseid kirikuid Saksamaal.

Ülemkirikunõunik Wolfgang Vogelmanni sõnul on Põhja-Elbe kiriku soov, et partnerlus EELKga jätkuks ka kolme kiriku ühinemise järel, ning seetõttu külastataksegi 2.-7. juunini koos Mecklenburgi ja Pommeri kiriku sinodite juhtidega Eestit ning kohalikku kirikut.

 

 

Põhjarannik, 6. juunil 2008

 

 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)