Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

9.05 Peapiiskop ja regionaalminister pidasid nõu

09.05.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Kolmapäeval, 7. mail toimus valitsuse ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) vahelise koostöö arendamiseks moodustatud asjatundjate komisjoni koosolek.
Siseministeeriumi usuasjade osakonna juhataja Ilmo Au sõnul arutati koosolekul mitmeid riigi ja kiriku ühisteemasid: pühakodade riikliku programmi täitmist, muinsuskaitse täiendkoolitust koguduste liikmetele ja vastava käsiraamatu kasutamist.

Sel aastal on toimunud muinsuskaitseameti, siseministeeriumi ja EELK koostöös muinsuskaitsealased täiendkoolitused kohalike omavalitsuste töötajatele ja koguduste esindajatele Tartu ja Võru maakondades, sügisel toimuvad koolituspäevad Viljandis ja Rakveres.

Käsitleti ka riigi, EELK ja Eesti Kirikute Nõukogu ühiseid tegevusvaldkondi nagu haridus ja kaplaniteenistus ning viimasega seotud küsimusi nagu kutsestandard ja täiendkoolitus.

Regionaalminister hindas ühiskomisjoni toimimist konstruktiivseks. «Riigi ja kiriku vaheline koostöö nende kahe institutsiooni ühisosa teemadel arendab ja avardab nii omavahelist suhtlust, kui aitab kaasa kogu ühiskonna tasakaalustatud arengule,» ütles Kiisler.

Valitsuse ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku vahelise koostöö arendamiseks moodustati asjatundjate komisjon 1999. aastal ja seda juhivad komisjoni esimehena regionaalminister Siim Kiisler ja kaasesimehena EELK peapiiskop Andres Põder.

Postimees, 8. mail 2008

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)