Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

9.05 Elise koor pääses parimate hulka

09.05.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Tütarlastekoor Elise viibis aprilli lõpus koorifestivalil “Slovakia Cantat 2008”, saavutades oma kategoorias väikese punktivahega kolmanda tulemuse.

Kuldmedaleid lastekooride kategoorias välja ei antud, hõbemedalile tuli Pärnu lastekoor Pöial-Liisi.

Konkursil osales 31 koori 900 lauljaga, kes pärit peamiselt Ida-Euroopa maadest. Venemaalt oli koguni kuus koori.

Eestist osales peale kahe lastekoori noorte kammerkoor Vox Populi Tallinnast, kes sai samuti hõbemedali. Seega näitasid Eesti koorid taas rahvusvahelisel areenil meie koorilaulu head kvaliteeti, tõustes oma kategooriates parimate hulka.

Festivali žürii oli seitsmeliikmeline ja koosnes Poola, Slovakkia, Ungari, Austria ja kolmest Tšehhi esindajast, kellel eesti rahvamuusikat raske hinnata. Elise astus konkursil üles rahvusvahelise kavaga, kus eesti muusikat esindas Mart Siimeri “Laul ülemale vaimule”.

Tundus, et paremini istus žüriile väline efekt kui musitseerimine. Seega hinnati põhiliselt artistlikkust, teisejärguliseks aga jäid sellised olulised kriteeriumid nagu dünaamika, vokaaltehnika ja laulude raskusaste.

Konkursi tase oli lastekooride osas ühtlaselt tugev. Põgusa üldpildi kooridest sai avakontserdil Bratislava jesuiitide kirikus.

Koorifestival “Slovakia Cantat” toimus alles teist korda ja seda oli paraku tunda korraldusest, millel on küllalt arenguruumi.

Peale laulmise sai Elise aega tutvuda Slovakkia pealinna Bratislavaga. Seal on ilus väike vanalinn, mille panoraam meenutab paljuski Tallinna.

Elise võtab igal hooajal ette mõne kaugema kontsertreisi, festivali või suurema kontsertprojekti. Järgmiseks hooajaks on Elisel plaanid tehtud. Kui kõik õnnestub, osaleb koor festivalil Prantsusmaal, teel sinna on plaanis külastada mitut huvitavat linna, sealhulgas lähemalt tutvuda Pariisiga.

Uute lauljate vastuvõtt koori toimub järgmise hooaja algul septembris, kuid juba praegu võib end kirja panna Eliisabeti kiriku kantseleis.

Pärnu Postimees, 7. mail 2008 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)