Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

8.09 Mahapõlenud Muhu kiriku abihoone kavas taastada

08.09.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Kolmapäeva hilisõhtul maha põlenud Muhu Katariina kiriku abihoone on koguduse ja vallavalitsuse koostöös kavas taastada.

“Vald kavatseb kindlasti kogudust abihoone taastamisel aidata,” kinnitas Muhu vallavanem Tiit Peedu. Tema sõnul kavatseb vallavalitsus organiseerida mahapõlenud hoonele uue katuse pealeehitamise, samuti on enne talve plaanis kõik hoone avaused kinni saada.

“Kui suur valla abi rahaliselt saab olema, ei oska veel öelda, kuna ehitusfirma pole oma arvestusi veel teinud,” lisas vallavanem.

Katariina koguduse juhatuse esimees Senta Room lausus, et kogudus oma jõududega abihoonet kindlasti taastada ei suudaks, kuna koguduse eelarve on aastas umbes 50 000 krooni suurune. “Remont läheb aga väga kalliks, kui kalliks täpselt, peaks selguma täna,” osutas Senta Room. Tema sõnul tuleb hoone igal juhul taastada, kuna on muinsuskaitsealune objekt.

Neljapäeval käis sündmuskohal Tallinast tulnud ajalooliste esemete hindaja, kes selgitab, kui suure kahju põleng kogudusele tekitas. Täna on saabumas mandrilt ka uurija, kelle abil selgitatakse põlengu tekkepõhjusi.

“Kahtlusaluste ring hakkab kokku tõmbuma,” kinnitas Senta Room. “Praeguseks on selge, et ilmselt kuritahtlikkusega tegu ei olnud ning põleng tekkis hooletusest.”

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)