Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

8.05 Kolmainu kogudus tähistab oma 310. sünnipäeva

08.05.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Rakvere Kolmainu kogudus saab järgmisel nädalavahetusel, kolmainupühal, 310aastaseks.

“Kolmainupüha on kirikupüha, mis on nädal pärast nelipüha ning mis on pühendatud kolmainu dogmale, et Jumal on üks Jumal kolmes isikus: Isa, Poeg ja Püha Vaim,” täpsustas Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu.

Koguduse tähtpäeva puhul peetakse kolmainupüha eelõhtul, laupäeval, 17. mail algusega kell 15 koguduse noortemajas (Pikk 19) konverentsi teemal “Tunnipalved eilsest tänaseni”. Iidset palvetraditsiooni tutvustavad ettekannetega õpetaja emeeritus Enn Kivinurm, kes kõneleb sünagoogipalvusest, õpetaja Tauno Teder annab ülevaate tunnipalvete ajaloolisest kujunemisest ning õpetaja Enn Auksmann räägib tunnipalvete kohast tänase inimese vaimulikus elus.

Konverents lõpeb ühise õhtupalvusega (vesper) kell 18 Kolmainu kirikus. Jutlustab Viru praost Avo Kiir. Osavõtt on kõigile prii.

Pühapäeval, 18. mail kell 11 toimub pidulik jumalateenistus kirikus, kaasa teenib ja jutlustab peapiiskop emeeritus Kuno Pajula, musitseerib koguduse naiskoor. Jumalateenistuse järel pakutakse kirikukohvi.
“Kõik on kolmainupühal kirikusse väga oodatud!” märkis õpetaja Tauno Toompuu.

Virumaa Teataja, 8. mail 2008

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)