Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

7.08 Peetri kirikus saab kuulda orelit ja tšellot

07.08.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Reedel, 10. augustil kell seitse õhtul on Tartu Peetri kirikus kontsert, kus esinevad rootsi tšellist Ann- Mari Lahti ja Tartu Peetri kiriku organist Anneli Klaus.

Tšello ja oreli koosmäng  ei ole tavapärane. Tartu Peetri kiriku naturaalse kõlaga pehmete toonidega orel on väga sobiv ansamblimänguks mitmesuguste sooloinstrumentidega.   

Rootsi tšellisti Ann-Mari Lahti ja Tartu organisti Anneli Klausi koostöö sai alguse 2006. aastal, mil augustikuus anti ühine kontsert Tartu Peetri kirikus. Lahti esines siis lisaks Tartule ka mitmetes teistes eesti kirikutes soolokontserdiga.  

Koostöö on jätkunud. 10. augusti kava on romantiline ja äratundmisrõõmu pakkuv. Kõlab Schuberti Ava Maria, Saint- Saensi Luik, Faure Eleegia ja teisi  klassikalise muusika varasalve kuuluvaid kauneid muusikapalu. Põnevaks kuulamiseks kujuneb kindlasti  ka E. Mägi Psalm tšellole ka klaverile.  

Rootslanna Ann-Mari Lahti on pikaajalise soolomängija kogemusega. Lisaks mängib  ka Rootsis kammeransamblites ning sümfooniaorkestrites ning  töötab tšelloõpetajana.  

Anneli Klaus töötab Tartu Peetri kiriku organistina alates 2002. aastast. Ta on algatanud Tartu orelimuusika päevade traditsiooni. Täiendab end praegu ka EELK Usuteaduse Instituudis Piret Aidulo oreliõpilasena.  

Et kontserti toetab Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp, on sissepääs kontserdile vaba annetusega. Kontserdi sissetulekuga toetatakse Tartu Peetri kiriku torni renoveerimist.

Postimees, 6.augustil 2007

Üks kommentaar artiklile “7.08 Peetri kirikus saab kuulda orelit ja tšellot”

  1. Külaline says:

    Klaus, võib tuletada ladina \”claustrumist\”, mis tähendab suletud kohta ehk kloostit.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)