Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

7.05 Eesti usujuhid kutsuvad rahvast tasakaalukusele

07.05.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti usujuhid tegid täna ühispöördumise, kutsudes kõiki eestimaalasi üles säilitama tasakaalukat meelt, hoiduma provokatsioonidest ning olema sõnas ja teos rahu kandjad, andes nii tunnistust sellest, et me armastame oma maad ning suhtume väärika lugupidamisega siin elavatesse inimestesse.

«26. ja 27. aprilli sündmused Tallinnas andsid meile õppetunni, mis ühelt poolt pani tõsiselt vaatama iseendasse ja analüüsima tehtut ning tegemata jätmisi. Teisalt ulatusid arutelud toimunud vandaalitsemiste põhjuste üle ning tagajärgede kajastused kaugelt üle Tallinna ja Eesti piiride,» seisab 14 eri usu liidri allkirjaga ühispöördumises.

«Eestimaa erinevad konfessioonid edastasid koheselt pöördumisi, milles kutsusid rahvast üles tegutsema olukorra stabiliseerumise ja rahu eest, hoiduma vihkamisest ning vägivallast, arendama dialoogi eriarvamuste vahel.

8. ja 9. mail mälestatakse Teise maailmasõja eri rahvusest, erineva usutunnistuse ja veendumustega ohvreid ning langenuid. Kahjuks ei saa aprillikuus toimunud sündmuste alusel välistada ka neil päevil vaenu õhutamist ega Eesti vastaseid provokatsioone.

Erinevate rahvaste esindajatena mõistame neid haavu, mis on tekkinud minevikus, kuid täna peame olema võimelised elama koos ühel maal, lähtudes lepituse, rahu ja andestuse põhimõtetest. Hoidugem samastamast ühte või teist rahvast nende inimestega, kes seda rahvast häbistavad.

Pöördume kõigi Eestimaa elanike poole üleskutsega mitte ainult 8. ja 9. mail, vaid ka edaspidi meeles pidama, et meil on ühine tänane päev ja tulevik.»

Avaldusele on all kirjutanud Eesti Kirikute Nõukogu president Einar Soone, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Andres Põder, Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku metropoliit Stefanus, Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku metropoliitKornelius, Rooma-Katoliku Kiriku piiskop Philippe Jourdan, Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku piiskop Ago Lilleorg, Eesti Karismaatilise Episkopaalkiriku peavikaar Heigo Ritsbek, Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide koguduste Liidu president Joosep Tammo, Eesti Metodisti Kiriku superintendent Taavi Hollman, Adventistide Koguduste Eesti Liidu president Tõnu Jugar, Armeenia Apostliku Kiriku Eesti Püha Gregoriuse Koguduse preester Garnik Loretsyan, Eesti Juudiusu Koguduse pearabi Šmuel Kot, Eesti Islami Koguduse mufti Ildar Muhhamedšin ning Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koja vanem Ahto Kaasik.

Postimees, 7.mail 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)