Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

63 aastat Montreali Jaani kogudust

16.03.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Jaanuaris 1959 saabus Montreali Jaani kogudusele tema 10. aastapäeva puhul tervituskiri tolleaegselt peapiiskopilt Joh. Kõppult, kus oli öeldud ka järgmist:

"Meie jatkame paguluses oma kiriku elu ja tööd nõnda nagu selle alus ja eluavaldused olid välja kujunenud kodumaal … Selle kiriku kaudu seisame ühenduses oma vanematega ja esivanematega, ning selle vaimse jõuallikaga mis on neile olnud saatjaks ja kandjaks isikliku elu töös ja muredes ja meie rahva kodu säilitamisel…"

Nüüd on need sõnad saatnud Montreali Jaani kogudust tema 63. sünnipäevani, mida pühitseti 29. Jaanuaril 2012. Sellest kujunes mitmepalgeline suurüritus koguduse õpetaja Kyllikki Pittsi päevakohase jumalateenistusega ning jutlusega külalisõpetajalt Mart Salumäelt.

Õpetaja Mart Salumäe, sünni – ning elukoht Eestis, kuid praegu teenimas Toronto Peetri kogudust, tõi oma jutluses võrdlusi Noaga, kes peale uputusvete kahanemist oma laevast välja astus ning samas omale altari ehitas Jumalaga kõnelemiseks. Nii ehitasite ka teie omale altari mis on püsinud 63 aastat, ning teie kogudus on elanud ja elab ikka tugevas vaimses ühtekuuluvuses – põlvest põlve.

Enne armulauatalitust, milles teenisid õpetajad Pitts ja Salumäe, õnnistati ametisse 2012. aasta nõukogu. Jumalateenistuse lõppedes jagati välja EELK koostöömedal – teenetemärk nõukogu esinaise Anne Altosaare ning külalisõpetaja Mart Salumäe poolt järgmistele Montreali Jaani koguduse nõukogu liikmetele: Elmar Anile, Innar Teosele ja Viktor Vausile ning koguduse pikajalisele organistile Karl J. Raudseppale. Õnnitleme uusi medalikandjaid!

Edasi loe Eesti Elust.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)