Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

6.11 ETV: venekeelsed Tallinna luterlased said oma jumalateenistuse

06.11.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Alates detsembrist hakatakse Tallinnas Kaarli kirikus pidama igal laupäeval venekeelseid luterlikke jumalateenistusi.

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Tallinna praostkonna praosti Jaan Tammsalu hinnangul võiks tulevikus moodustada ka venekeelse koguduse – seda aga juhul, kui huvilisi jätkub, vahendas Aktuaalne kaamera.

Koguduse moodustamist Eesti evangeelne luterlik kirik kiirendama ei hakka. Venekeelsed teenistused toimuvad praegu Kaarli kirikus laupäeviti paaril korral kuus.

Aktuaalsemaks muutus venekeelsete teenistuste korraldamine pärast aprillirahutusi. EELK Narva Aleksandri koguduse õpetaja Oleg Sevastjanov ütles, et enamik venekeelsest elanikkonnast peab end õigeusklikuks, tundmata õigeusu traditsioone ja mõistmata kristlikke väärtusi.

Sevastjanovi sõnul käib Narvas luterlikel jumalateenistustel palju rahvast. Tallinnas pole praegu huvilisi kuigi palju.

«See on minu viga, et saan Tallinna tulla ainult laupäeviti,» ütles Sevastjanov. «Selleks, et kogudus eksisteeriks, peab vaimulik olema kohal. Pöördusin misjonikeskuse poole, et nad saadaksid vaimulikke appi. Mina teenin põhiliselt Narvas ja ei saa oma kogudust jätta.»

«Meil on olemas Rootsi-Mihkli kirik, kus on rootsikeelsed jumalateenistused, soomekeelsed jumalateenistused, saksakeelsed jumalateenistused,» rääkis praost Jaan Tammsalu.

«Meil on teenistused läti keeles, ingliskeelsed jumalateenistused Tallinnas. Luterlik kirik teenib väga erinevates keeltes kõnelevaid inimesi ja on üsna hämmastav, et veel ei ole venekeelset kogudust – see on loogiline tulevik.»

Postimees, 4.novembril 2007

Üks kommentaar artiklile “6.11 ETV: venekeelsed Tallinna luterlased said oma jumalateenistuse”

  1. andres ütleb:

    Tere ametivennad Tallinna Kaarlist. See, mida te teete, on mindki huvitav asi. Mul on ühes hooldekodus enamik venelased ja mõtleme praostiga, kuidas neile teenimist korraldada. Kui on võimalik, paluksin väga venekeelset luteri kiriku liturgia teksti. Tervitan ja soovin õnnistust.
    Ametivend Andres Aaste Rõngust. (Tartumaa, Rõngu, Tehase tn 1, EELK Rõngu Mihkli koguduse kantselei)
    Tänan Teid juba ette!

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)