Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

6.11 Eesti Ema sünnib ürgrahnust

06.11.2007 | | Rubriik: Online artiklid

MONUMENT • Laupäeval kogunes Rõugesse kiviraidur Margus Kurvitsa tallu kenake rahvahulk, et saada osa Eesti Ema monumendi kivi sisseõnnistamisest ja näha tulevase skulptuuri kipsmaketti.

Monumendi idee autor Hans Sissas avas õnnistamisürituse väikese ülevaatega monumendi loomise senisest käigust. „See oli 17. septembril 2006, kui Udmurtiast jõudis Võrumaale 22tonnine ürgrahn, et siin meistrite käe all sündida ümber Eesti Ema monumendiks. Ja nüüd me õnnistame tema sisse, et kõik läheks kenasti ja 9. mail 2009 saaks Eesti Ema monumendi avada,” lausus Sissas.

Ta andis ülevaate ka senistest annetustest: pühapäevase seisuga oli annetajaid 1346, neist välismaalt 162.

Skulptor Riho Kuld ütles, et see on esimene kord, kui tema tööd õnnistatakse. „Nüüd võin kindlalt öelda, et Eesti Ema monumendi sündi ei saa enam midagi takistada,” sõnas ta.

Ilme ja Riho Kuld on vaimustuses kohast, kuhu monument püstitatakse. „Kui ta oleks pandud parki, oleks ta jäänud lihtsalt skulptuuriks. Rõuges, seal mäeveerul, aga on ta juba monument. Me oleme selle üle õnnelikud. Meie andmetel on Eesti Ema suurim ühest tervest kivist raiutud monument Eestis,” ütles Riho Kuld.

Eesti Ema monumendi kivi õnnistasid sisse Võru kirikuõpetaja Andres Mäevere ja Kanepi kirikuõpetaja Margit Lail. Eesti naisliit oli see, kes pidas vajalikuks saata kohale Kanepi kirikuõpetaja, et naine naisele jumalikku õnnistust jagaks.

Eesti Ema väike lumivalge kipskuju paistis halli graniidi taustal habras. Ürgrahnust sündiv Eesti Ema kätkeb endas aga graniidi tugevust ja igavikulisust. Margus Kurvits oli paar päeva tagasi juba kivi kallal peitlit proovinud ja iga soovija võis omale mälestuseks kivikillu koju kaasa võtta.

Võrumaa Teataja, 6. novembril 2007

Üks kommentaar artiklile “6.11 Eesti Ema sünnib ürgrahnust”

  1. margor ütleb:

    No miks peab Eesti Ema monumendi SISSE ÕNNISTAMA!? Ehk võiks mõni Eestimaa monument jääda ka ilma ristikiriku kiibitsemiseta?

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)